Scuderia Ferrari Müzesi’nde Motorsporlarındaki 90. Yıla Özel Efsane Modeller Sergileniyor!

Scuderia Ferrari Müzesi Formula 1
Scuderia Ferrari Müzesi Formula 1

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca hayranı bir araya getirme gücüne sahip motor sporlarındaki en büyük ikonik isimlerden biri: Scuderia Ferrari. Formula 1’in tarihindeki en başarılı takım 2019’da 90 yaşına giriyor. Maranello’daki Ferrari Müzesi 90. yılı büyük bir sergi açarak kutlayacak. Scuderia Ferrari Müzesi Formula 1

Araba Testleri, Otomobil Testleri

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Enzo Ferrari tarafından 16 Kasım 1929’da Modena’da kurulan Scuderia Ferrari, motor sporlarında unutulmaz bir tarih yazdı. Alfa Romeo otomobillerini kullanmaya başlayan takım ilk olarak Società Anonima Scuderia Ferrari olarak biliniyordu. Hem İtalyan hem de dünya sahnelerinde hızla öne çıktı, otomobillerini her türlü kategoride en başarılı yarış pilotlarına emanet etti.

[irp posts=”5251″ name=”Araba Dergisi Araba Habercisi Dergiliklerde! Haziran Sayısında Tüm SUV’lar Var!”]

Onlarca Elektronik Beyni Olan Yeni Volkswagen Golf 8’in Tüm Yeniliklerini Açıklıyoruz!

“90. Yıl” sergisinde yer alan otomobiller, 1932’de Le Mans’taki ilk yarışı olarak Prancing Horse’ı ilk kez spor otomobil olarak kullanan Alfa Romeo 8C 2300 Spider. Bu araç, yarışlardaki görkemli tarihin bir kanıtı niteliğinde. Sebastian Vettel ve Kimi Räikkönen’in geçtiğimiz sezon yarıştığı Formula 1 aracı SF71H ise serginin final aracı olarak sergileniyor.

Sergideki otomobillerin tümü, Enzo Ferrari’nin rüyasını ve Formula 1’in tarihindeki en başarılı takımın inovasyonuna olan bağlılığını, kararlılığını ve tutkusunu yansıtmakta ve özetlemektedir.

Scuderia Ferrari Müzesi Formula 1

Araba Habercisi Dergisi

Onlarca Elektronik Beyni Olan Yeni Volkswagen Golf 8’in Tüm Yeniliklerini Açıklıyoruz!

Youtube Murat Tosun