BMW M8 Competition Gran Coupe 625 beygir gücüyle etkileyici bir performans sunuyor!

BMW M8 Competition Gran Coupe Tanıtıldı!
BMW M8 Competition Gran Coupe Tanıtıldı!

BMW M8 Competition Gran Coupe, BMW’nin lüks sportif modellerindeki gelecek vizyonunu ortaya koyuyor. BMW M8 Coupe temel alınarak geliştirilen Gran Coupe’nin güç aktarma sistemi, şasisi ve aerodinamiği tekrar geliştirildi. Yoğun bir teste tabi tutulan BMW M8 Competition GranCoupe, testlerini ünlü Nürburgring pistinde yaptı. BMW M8 Competition Gran Coupe Tanıtıldı!

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Dört kapılı olmasına rağmen oldukça sportif bir tasarım çizgisi yakalayan BMW M8 Competition Gran Coupe, oldukça kaslı görünüyor. Büyük hava girişleri, M tamponlar, aerodinamik olarak yeniden tasarlanmış olan yan aynalar ve arkada yer alan spoiler ile eşsiz bir görüntü sunuyor.

4.4 litrelik V8 motora sahip olan BMW M8 Competition Gran Coupe, 625 beygir gücüyle etkileyici bir performans sunuyor. 750 Nm gibi etkileyici bir tork değeriyle BMW M8 Competition Gran Coupe 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.2 saniyede tamamlıyor. Modelin son hızı ise 250 km/s olarak sınırlandırılmış. Sportif bir egzoz sistemi ve 8 ileri M şanzımanla, motorun gücü en verimli şekilde yola aktarılıyor.

Competition paketin bir özelliği olarak da BMW mühendisleri bu modele özel soğutma ve yağ sistemi geliştirdiler. BMW M8 Competition Gran Coupe, merkezi soğutmanın her iki tarafında ek soğutma sistemiyle donatıldı. Sistem içerisinde ayrıca ek bir motor yağı ve şanzıman yağı soğutucusu da bulunuyor.

BMW M8 Competition Gran Coupe Tanıtıldı!
BMW M8 Competition Gran Coupe Tanıtıldı!
BMW M8 Competition Gran Coupe Tanıtıldı!
BMW M8 Competition Gran Coupe Tanıtıldı!

BMW M8 Competition Gran Coupe, BMW’nin dört çeker sistemi xDrive sistemiyle de yol tutuşunu en üst seviyeye çıkarıyor. Normal sürüş esnasında çekişin çoğunluğunu arka aksta tutan BMW M8 Competition Gran Coupe, gerektiğinde dört çeker sistemini devreye sokuyor. Adaptif çekiş kontrolünü Active M Diferansiyel aracılığıyla sağlayan BMW M8 Competition Gran Coupe, istendiğinde eğlenceye de izin verebiliyor. DSC’nin devre dışı bırakılmasıyla tamamen arkadan itişe sahip oluyor.

Tahminen Fiyatı 2.500.000 TL’nin Üzerinde

2020 yılından itibaren satılacak olan BMW M8 Competition Gran Coupe için bugünden itibaren siparişler alınmaya başlandı. Sınırlı sayıda üretilecek olan BMW M8 Competition Gran Coupe, şimdiden koleksiyonluk bir model olma iddiasında. BMW M8 Competition Gran Coupe’nin fiyatı ise İngiltere’de 120.000 Sterlin olarak belirlendi. Türkiye fiyatı henüz açıklanmasa da bildiğimiz bir şey var ki bugünkü kurla Sterlin 7,20 TL. Meşhur ‘1 araba kendimize 2 araba devletimize’ formülümüzle de tahmini satış fiyatı 2.500.000 TL’nin üzerinde olacaktır.

BMW M8 Competition Gran Coupe Tanıtıldı! Araba Habercisi Dergisi.

İddialı Pickup Isuzu DMAX XTR’nin Özellikleri Neler? Çok İddialı Görünmüyor mu?