TEMSA Elektrikliye Hazır! 3 Adet Elektrikli Otobüs Seri Üretime Hazır Halde Bekliyor!

TEMSA Elektrikli Otobüs

Türkiye Elektrikli Otobüste Seri Üretime Hazır! TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, “TEMSA olarak seri üretime hazır 3 adet elektrikli modelimiz var” dedi. TEMSA Elektrikli Otobüs

Araba Dergileri, Elektrikli Otobüs, Temsa Elektrikli, Temsa Elektrikli Otobüs, Temsa Otobüsleri, Araba Haberleri, Araba Yenilikleri gibi bilgiler haberimizde.

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, “TEMSA olarak seri üretime hazır 3 adet elektrikli modelimiz var, yani Türkiye elektrikli otobüste seri üretime hazır. Artık önemli olan bu sanayiyi yerli kılabilmek, pazardaki engelleri kaldırarak elektrikli araçları yaygınlaştırmak. Bunun için bizler, yan sanayi, kamu el ele çalışmamız gerek” dedi.

[irp posts=”4567″ name=”Araba Habercisi Dergisi Mayıs 2019 Sayısı Turkcell Dergilik’te İndirme Linki Haberde!”]

TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, Türkiye otomotiv pazarının büyük fırsatlar ve potansiyel barındırdığını belirterek, hem Türkiye elektrikli araç pazarını değerlendirdi hem de pazarın geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de 1000 Kişiye Düşen Araç Sayısı

Yıldırım konuşmasında, “Bugün, Avrupa için kritik bir metrik olan 1000 kişiye düşen otomobil sayısına baktığımızda; Türkiye’de bu sayı 183, İtalya’da 704, Polonya’da 683, Bulgaristan’da yaklaşık 500. Sadece bu rakamlara baktığımızda dahi Türkiye pazarının büyük fırsatlar barındırdığını çok net görüyoruz. Diğer yandan 2050 yılına geldiğimizde, küresel nüfusun üçte ikisinin kentlerde yaşayacağı öngörülüyor. Gelecekte muhtemelen araçlarda emisyon olmayacak. Araçlar otonom olacak. Evden çağıracaksınız, sizi A noktasından B noktasına götürecek, hatta D noktasına götürecek. Şehirlerdeki yaşamın kalitesini ve konforunu artırmak için otomotiv sektörü ve üreticiler önemli bir rol oynayacak. Bunun en önemli sonuçlarından biri de alternatif yakıtlı araçlara yönelim olacak. Ekolojimizin dayattığı bu gerçekler başta otomotiv olmak üzere tüm taşımacılık sektörünü bu noktaya itiyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye henüz ilk adaptasyon sürecine geçmeye çalışıyor

Elektrikli araçlar konusunda Türkiye’nin henüz ilk adaptasyon sürecine geçmeye çalıştığını vurgulayan Yıldırım, “Elektrikli araçlar konusunda sancılı bir süreçten geçiyoruz. Ancak eminim, ülkemizde elektrikli araç satışları arttıkça altyapı yatırımları da paralel bir şekilde gerçekleşecektir. Şu an TEMSA olarak seri üretime hazır 3 adet elektrikli modelimiz var, yani Türkiye elektrikli otobüste seri üretime hazır. Artık önemli olan bu sanayiyi yerli kılabilmek, pazardaki engelleri kaldırarak elektrikli araçları yaygınlaştırmak. Bunun için bizler, yan sanayi, kamu el ele çalışmamız gerekiyor” diye konuştu.

[irp posts=”2555″ name=”1 Kadın 1 Erkek Youtube MSE Medya Kanalı’nda Araba Testi İzle”]

TEMSA Elektrikli Otobüs

Araba Habercisi Murat Tosun

TEMSA Elektrikli Otobüs. TEMSA Otobüs. TEMSA Modelleri. Araba Dergileri. Araba Haberleri. Otomobil Haberleri. Otobüs Haberleri

TEMSA Elektrikli Otobüs. TEMSA Otobüs. TEMSA Modelleri. Araba Dergileri. Araba Haberleri. Otomobil Haberleri. Otobüs Haberleri
TEMSA Elektrikli Otobüs

Youtube Murat Tosun