180 Beygirlik Hibrit Toyota Corolla Hatchback Geliyor! Üstelik 3.7 Litre Yakacak!

Toyota Corolla 180 Beygir

Toyota benzinli hibrit Corolla modeli ile hibrit modeller arasındaki liderliğini bir üst seviyeye taşıdı. Corolla, Toyota’nın iki farklı hibrit seçenek sunduğu ilk modeli. Sunduğu iki seçenekten biri ise yüksek performanslı versiyonu. Toyota Corolla 180 Beygir

Araba Dergisi, Araba Test, Araba Sürüş, Araba Yorum, Araba Haber, Kullanılmış Araba, Sahibinden Araba, İkinci El Araba, Toyota Corolla, Corolla Yorum, Corolla Haber

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Toyota RAV4 ile elde ettiği hibrit satışlarındaki %80’lik pazar payı başarısını Corolla ile de devam ettirmek istiyor. Aynı RAV4’de olduğu gibi Toyota, Corolla’da da dizel versiyon sunmayacak.

Corolla’nın yüksek performanslı hibrit modeli hatchback ve station wagon olarak sunulacak. 2.0 litrelik motorla 180 beygirlik güç üreten benzinli hibrit motor 100 kilometrede sadece 3.7 litrelik yakıt tüketiyor. Diğer hibrit versiyon ise 1.8 litrelik motorla 122 beygirlik güç üretiyor. 1.8 litrelik motorun yakıt tüketimi ise 100 kilometrede sadece 3.3 litre.

Toyota Corolla’nın hibrit olmayan versiyonlarında ise kısıtlı seçenekler mevcut. Hatchback ve sedan versiyonda sunulan 1.3 litrelik motor yerini alan 1.2 litrelik benzinli 114 beygirlik motor yer alıyor. Sadece sedan versiyonda sunulacak olan bir diğer motor seçeneği ise 1.6 litrelik benzinli motor. Bu motor ise 132 beygir güç üretiyor.

Toyota Corolla ile birlikte hibrit seçeneklerini 180 beygirlik güçlü versiyonu ekleyerek güçlendirmesi pazardaki payını muhakkak artıracaktır.

Toyota Corolla 180 Beygir

Araba Habercisi Dergisi

Murat Tosun Mercedes CLS 400d’yi test etti!

Toyota Corolla 180 Beygir, Corolla Hibrit, Araba Dergisi, Araba Test, Araba Yorum, Araba Sürüş, Kullanılmış Araba, Sahibinden Araba, İkinci El Araba

 

Helal Olsun! Toyota Elinde Bulundurduğu 24 Bin Hibrit Patentini Herkese Açık Hale Getiriyor!

Otomotiv endüstrisinde elektrikli otomobillerin batarya kapasiteleri yüzünden pazardan aldıkları pay istenen hızda artmıyor. Bu yüzden hibrit araçlara ilgi daha yüksek. Japon otomobil devi Toyota, endüstrinin gelişmesi için iki adım atmayı düşündüklerini açıkladı. Birincisi, sahip olduğu 24.000 hibrit alanındaki patenti herkese açık hale getirmek ve faydalanmalarını sağlamak. İkincisi ise hibrit teknolojisi ve batarya konusunda da diğer markalara teknik danışmanlık sunmak.

Etiketler:, , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
32 shares