En Etkin 50 CMO listesine Toyota’dan Barış Erdim girdi

Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim, Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliği ile düzenlenen Türkiye’de “En Etkin 50 CMO” arasındaki yerini aldı. Türkiye’nin en prestijli ve saygın araştırmalarından biri olarak kabul edilen “En Etkin 50 CMO”, günümüzde değer odağının yaratılmasında büyük etkileri olan CMO’ların, yeni dünyanın rekabet ortamında yükselen değerine dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor. Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim CMO

Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim, Fortune 500, ISO 500 listeleri, borsaya kote, ciro, karlılık, sektördeki yeri, çalışan sayısı yönünden incelenen binin üzerindeki şirket arasından seçilen 400 kuruluşun üst düzey pazarlama yöneticileri (CMO) arasından ilk 50 içinde olmaya layık görüldü. Araştırma, danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda başarılı performanslarıyla dikkat çekenler arasından yapıldı. Erdim ödülünü CMO Summit 2018’de düzenlenen törende aldı.

CMO Summit 2018’de düzenlenen “Dijital Dönüşüm ve Marketing 5.0” paneline de katılan Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim, burada yaptığı konuşmada dijitalleşmenin önemine ve Toyota’nın pazarlama alanındaki gerçekleştirdiği dijital ve teknolojik çalışmalara değindi.

Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim

Erdim, yaptığı konuşmada, tüketicilerin artık herhangi bir ürünü incelemek, araştırmak için zamanlarının çok değerli olduğunu belirterek ” Gelişen teknolojilerden yararlanarak showroom ziyaret sürecini farklılaştırdık ve bir ilke imza atarak “dünyanın ilk interaktif showroom’unu” Türkiye’de kullanıma sunduk. Müşterilerimiz bu uygulamayla oturduğu yerden akıllı cihazları ve bilgisayarları ile bayiye bağlanabiliyor ve showroomdaki satış danışmanının gözünden modeller her türlü detayına kadar incelenebiliyor” dedi.

Erdim, dünya otomobil endüstrisinde “devrim” niteliğindeki hibrit teknolojisini geliştiren ve ilk uygulayan markanın Toyota olduğunu da belirttiği konuşmasında “Toyota alternatif yakıt teknolojileri konusunda 1970’li yıllarda başlayan araştırmalarını bugün de aralıksız sürdürüyor. Toyota, dünya çapında 12 milyon 500 bini aşan hibrit araç satışı ile lider marka konumunu da devam ettiriyor. Türkiye’de hibrit teknolojisinin bilinirliği ve tercih edilme oranları her geçen gün artıyor” şeklinde konuştu.

[irp posts=”1780″ name=”Fiat Egea Sedan Mirror 85 bin 900 TL’ye satışa sunuldu”]

Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim CMO

Araba Habercisi Murat Tosun

Yeni Ford Focus Sedan’ın sınıfında en çok hangi modeller satıyor?

Youtube Murat Tosun