Triger Kayışı Nedir? Triger Kayışı Koparsa Ne Olur?

Triger Kayışı Nedir? Triger Kayışı Arızaları Nedir? Triger Kayışı Ne zaman değişir? Triger Kayışı koparsa ne olur? Triger Kayışı Bakım Süreleri.

EDS Kameraları Hızı Kaç Metreden Ölçebiliyor?

Triger Kayışı Nedir?

Otomobil tukkunları bunun cevabını hemen verecektir. Ancak Triger Kayışı Nedir sorusu sürücülerin büyük bir bölümünün bilmediği bir konu.

Youtube Kanalımız

Triger Kayışı Ne İşe Yarar?

Triger Kayışı, krank milinin hareketini eksantrik miline ileterek supapların açılıp kapanmasını sağlar. Supap zamanlamasının ayarlanması konusunda büyük önem taşır. Krank mili ve eksantrik mili dişlileri belli hizaya getirildikten sonra triger kayışının takılması gerekir.

Yeni 2020 Renault Clio Ne Zaman Satılacak?

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilir?

Bunun için geçerli olan iki sistem var. Birincisi üreticilerin genelde işaret ettiği üç yılda bir olacak şekildedir. Ancak bir diğer sistem 90 bin ile 100 bin kilometrede bir olacak şekildedir. Bu ikisinden hangisi önce dolduysa triger kayışı değiştirilir.

Kia XCeed Hybrid Tanıtıldı! Dizel Katili Olmuş

Triger Kayışını Neden Değiştiriyoruz?

Kauçuk malzemeden üretilen bir parça olduğu için öncelikli olarak motor sıcaklığı malzemenin bozulmasına neden olun. Buna yol darbeleri gibi detaylar da eşlik eder. Piyasada benim aracımda triger zinciri kullanılmış değişime ihtiyaç yok gibi bir durum vardır. Triger zincirinin dişlileri zarar görür ve zincirin zamanla uzaması da sık karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle triger zincir bile olsa kontrolü ve değişimi gereklidir.

Triger Kayışı Koparsa Ne Olur?

Triger Kayışı tüm sistem ile bağlantısı olan çok önemli bir parçadır. Triger kayışının kopması durumunda, supap zamanlaması bozulur. Supaplar kapalı kalmazı gekekirken açık kalır. Açık supaplar ve pistonlar temas eder, ikisi birden zarar görür. Triger Kayışının kopmasını fark etmemek mümkün değildir. Büyük bir gürültünün ardından zaten motor durur. Tekrar çalıştırmayı denemek telafisi mümkün olmayan arızalara neden olur.