Volkswagen’den Dev Anlaşma! Elektrikli Arabalar İçin Batarya Sıkıntıları Kalmadı!

Volkswagen Elektrikli Modeller

Otomobil devi Volkswagen Grubu, Çin’de lityum batarya üreticisi Ganfeng Lithium Co. ile sözleşme imzaladı. Bu anlaşma, Volkswagen’in ilk etapta Çin’de sonrasında tüm dünyada üretilecek elektrikli araçlarında kullanılacak bataryalar için lityum tedariğini kapsıyor. Volkswagen Elektrikli Modeller

Araba Dergisi, Araba Test, Araba Haber, Araba Sürüş, Araba Yorum, Kullanılmış Araba, Sahibinden Araba, Elektrikli Volkswagen, Volkswagen Yorum, Volkswagen Haber

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

VW yaptığı açıklamada, her iki tarafın da batarya geri dönüşümü ve batarya geliştirilmesi konusunda ortak hareket edileceğini belirtti. Önümüzdeki yıllarda VW Çin’deki elektrikli araç üretim kapasitesini artırmayı planlıyor.

Bu sene ortalarında VW, Golf, Bora ve Lavida kompakt sedan modellerinde elektrikli versiyonlarını satışa sunmayı planlıyor. Ayrıca MEB elektrikli araba platformu üzerinde geliştirilecek modellerin de 2020 yılında piyasaya çıkması bekleniyor.

VW, Çin’deki en büyük otomobil üreticisi durumunda. 2018 yılında Volkswagen Grubu altındaki tüm markalarda toplamda 4.21 milyon adetlik satış gerçekleştirdi. Her yıl %0.5’lik büyüme gerçekleştiren VW, Çin pazarında oldukça istikrarlı bir büyüme gerçekleştiriyor.

Çin’in en büyük lityum üreticisi Ganfeng Lityum şirketinin merkezi Xinyu şehrinde bulunuyor. Web sitesinde yer alan bilgilere göre yılda 40.500 ton lityum karbonat, 31.000 ton lityum hidroksit ve 1.600 ton da metal lityum üretiyor.

Volkswagen Elektrikli Modeller

Araba Habercisi Dergisi

Murat Tosun Audi A7 Sportback Testi

 

Etiketler:, , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
4 shares