Volkswagen Silikon Vadisi’ndeki AR-GE Merkezinde Tüm Markalar İçin Teknoloji Geliştiriyor!

Volkswagen Silikon Vadisi Teknolojileri Neler?
Volkswagen Silikon Vadisi Teknolojileri Neler?

Volkswagen Silikon Vadisi Teknolojileri Neler? 20 yıldan fazla bir süredir Volkswagen Grubu’nun Silikon Vadisi’ndeki laboratuvarından hem VW’ye hem de diğer otomobil üreticilerine yeni teknolojiler geliştiriliyor. Google Earth tabanlı navigasyon sistemi nerede geliştirdi? Otonom sürüş için gereken algoritmalar nerede yazıldı? Doğru bildiniz, hepsi bu laboratuvarda. Volkswagen Silikon Vadisi Teknolojileri Neler?

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Kaliforniya’da yer alan İnovasyon Merkezi VW’in Almanya’da yer alan araştırma merkezinin ardından ikinci sırada geliyor. Toplamda sahip olduğu 175 patent ve sayısız faydalı modelde Kaliforniya’daki merkezin imzası bulunuyor.

Volkswagen elektrikli modellere hızla geçiş yaparken, Silikon Vadisi’ndeki araştırma merkezinin de önemi artıyor. Elektrikli otomobil teknolojisinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacak. Araştırma Merkezinin Genel Müdürü Nikolai Reimer, ‘Silikon Vadisi’nde farklı sektörlerde çalışan çok yetenekli insanlar bir arada bulunuyor. Bunun yarattığı dezavantajlar olsa da fırsat olarak kullanmaya çalışıyoruz. Birçok yetenekli mühendis ve firmalarla iş birliği yapıyoruz. Aksi takdirde otomotiv sektöründe bu kadar hızlı ilerleme kaydetmemiz imkansız’ dedi.

1998 yılında sadece 3 kişilik bir ekiple kurulan Araştırma Merkezi’nde bugün 180’den fazla mühendis ve araştırmacı bulunuyor. İlk otonom sürüş teknolojilerinin geliştirilmesinde öncü olan merkez, bugün akıllı kokpitler ve tam otonom sürüş gibi konulara odaklanıyor.

[irp posts=”5738″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz Sayısı Dergiliklerde Linkler Haberde! Teknoloji Dergisi Hediyeli!”]

Araba Habercisi Dergisi ve GoToTechno Dergisi’ni Okuyabileceğiniz Linkler Haberde!

Araba Habercisi Dergisi.

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

VW Teknolojileri, Volkswagen Teknolojileri, Araç Testleri, Araba Testleri, Otomobil Testleri.

"<yoastmark

Youtube Murat Tosun