Tofaş’tan Egea Model Ailesi’ne 225 Milyon Dolarlık Yatırım! Yeni Egea Geliyor!

Yeni Fiat Egea Sedan Geliyor
Yeni Fiat Egea Sedan Geliyor

Tofaş’tan Egea Model Ailesi’ne 225 Milyon Dolarlık Yatırım gelmişti! Fiat Egea model ailesini 2024 yılına taşıyacak yeni bir yatırım için kollar sıvanmıştı. Açıklanan bilgilere baktığım zaman Fiat Egea Ailesi’nin 2020’nin son çeyreğinde yenileneceğini görüyorum. Yeni Fiat Egea Sedan Geliyor

Araba Dergisi, Araba Dergileri, Otomobil Dergisi, Otomobil Dergileri, Araba Testleri, Araba Sürüşleri, Araba Haberleri, Araba Yorumları, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği ve ürün geliştirme sürecinde önemli sorumluluklar üstlendiği Egea model ailesi için 225 milyon dolar tutarında facelift yatırımı gerçekleştirilecek. Bu yatırımla birlikte fabrikada aracın tasarımı güncellenecek. Tofaş Fabrikası’nın bantlarında yapılacak olan yenilemeyle birlikte Fiat Egea Sedan’ın teknolojik özellikleri de iyileştirilecek.

[irp posts=”8972″ name=”Turkcell Dergilik uygulamasından Araba Habercisi Dergisi’nin Kasım Sayısı’nı okuyabilirsiniz”]

2016 yılında AutoBest “Avrupa’da Yılın Otomobili” ödülünün sahibi olan Egea aynı zamanda, EMEA Bölgesi’nde de pazar başarısını sürdürüyor. Yarattığı ihracat hacmi ile ülke ekonomimize katma değer sağlayan Egea/ Tipo model ailesi, üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde 500 bin adetten fazla üretim rakamına ulaştı.

Fiat Chrysler Automobiles’ın önde gelen üretim ve Ar-Ge merkezlerinden biri olarak Egea ile önemli sorumluluklar üstlendik. Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezber bozan bir model olan Fiat Egea, son 3 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen otomobili oldu.

2016 yılında AutoBest “Avrupa’da Yılın Otomobili” seçilen Egea, EMEA Bölgesi’nde de pazar başarısını sürdürüyor. Model ailesi, yarattığı ihracat hacmi ile ülke ekonomimize de katma değer sağlamayı sürdürecek” dedi.

Türkiye’nin dördüncü büyük sanayi kuruluşu Tofaş, 2015 yılında 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Egea model ailesi için yeni bir yatırım kararı aldı. 225 milyon dolar tutarındaki facelift yatırımıyla, 3 yılda 500 bini aşan üretim adediyle Fiat’ın küresel modeli haline gelen Egea ailesi üretimine 2024 yılına kadar devam kararı alındı. Yeni yatırım kapsamındaki yeniliklerin 2020 yılının son çeyreğinden itibaren devreye alınması planlanıyor.

Hedef 1.5 milyon Fiat Egea Üretmek

Yeni yatırımla birlikte 2015 – 2024 yılları arasında toplam Egea üretiminin 1 milyon 450 bin adede ulaşması hedefleniyor. Cengiz Eroldu, “Geçtiğimiz yıl Tofaş’ın kuruluşunun 50. yıl dönümüydü. Biz en az bir 50 yıl daha Türkiye’nin önde gelen ve küresel arenada rekabetçiliğini koruyan şirketi olmaya devam etmek niyetindeyiz.

Müşterilerimizin ihtiyacını takip ederek, ürün, hizmet ve teknolojimizde rekabetçiliğimizi sürdürecek yeniliklere yatırım yapmaya ve yaptığımız yatırımlarla, Türkiye otomotiv sanayisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

[irp posts=”7972″ name=”Otomotiv Pazarlamasında İşler Değişiyor! Amazon Satış Direktörü Audi’ye Transfer Oldu!”]

Yeni Fiat Egea Sedan Geliyor, Araba Habercisi Dergisi.