Yeni Mondeo olduğu iddia edilen Ford Evos’un öne çıkan detayları neler? Çin’de sedan olarak yenilendi!

Yeni Ford Mondeo Evos.
Yeni Ford Mondeo Evos.

Yeni Mondeo olduğu iddia edilen Ford Evos’un öne çıkan detayları neler? Çin’de sedan olarak yenilendi! Yeni Ford Mondeo Evos.

Instagram Hesabım

Ford hepimizin bildiği gibi Mondeo modelinin üretimini durdurma kararı almıştı. Tüm ülke pazarları için yeni bir kimlikle karşımıza çıkacağını konuşulurken Ford Evos adını verdiği modeli tanıttı. Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Ford Evos ile ilgili çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak modelin tasarımı bile bilgi edinmek adına tek başına yeterli görünüyor.

Tıpkı Citroen’in C5 X modelinde yaptığı gibi Ford Evos modelinde de birçok farklı araç sınıfından izler görmek mümkün. Günümüzün Crossover/SUV araçlarına yönelen beklentilerini rahatlıkla karşılayan Evos aynı zamanda bir SW ve Coupe formlu bir araç olarak karşıma çıktı.

İlk etapta aracın nerelerde satılacağıyla ilgili çok net bilgi bulunmuyor. Ancak Avrupa pazarlarında yeni Ford Mondeo olarak satılacağı en çok konuşulan detaylar arasında yer alıyor. Ford Mondeo Amerika pazarındaysa Fusion adıyla boy gösteriyordu. Bakalım çok yakında açıklanacak bilgilerin ardından Yeni Ford Mondeo Evos ile ilgili nasıl bilgiler karşımıza çıkacak.

Tasarımı oldukça çekici olan Ford Evos’un iç mekan tasarımı da müthiş görünüyor. Dijital detayların ön plana çıktığı yaşam alanında tasarımın tüm unsurları fotoğrafına bakarak bile keyif verici görünüyor.

Bu arada Ford Mondeo aşağıda fotoğrafını da görebileceğiniz şekilde Çin pazarında sedan olarak yoluna devam edecek. Avrupa pazarlarındaysa Evos gibi bir tasarım formuyla Crossover olacak.

Citroen’in 3 gövde tipini bir arabada birleştirdik dediği Citroen C5 X Avrupa fiyatı nasıl? Buralarda nasıl olur?

Araba Habercisi Şubat 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 37. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 37. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2022 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

Yeni Ford Mondeo Evos.

Yeni Ford Mondeo Evos

Tasarımı oldukça çekici olan Ford Evos’un iç mekan tasarımı da müthiş görünüyor. Dijital detayların ön plana çıktığı yaşam alanında tasarımın tüm unsurları fotoğrafına bakarak bile keyif verici görünüyor.

Yeni Ford Mondeo Evos

Yeni Ford Mondeo Evos

Ford, Şanghay’daki yeni Çin Tasarım Merkezi’nde tamamen yeni Ford Mondeo’yu resmen tanıttı. Tamamen yeni Mondeo, Changan Ford tarafından üretilecek ve 2022’de sadece Çinli müşterilere teslim edilecek. Avrupa pazarı için ne olacağını biraz daha bekleyeceğiz. Ancak sedan yerine crossover bir model olacağı kesin.

Yeni Ford Mondeo Evos

 

Hyundai ioniq 5 Araba Habercisi

Araba Habercisi Eylul 2022 sayisi