Kompakt Sedan Yeni Hyundai Elantra Türkiye’de Kaç Paradan Satışa Sunuldu?

Yeni Hyundai Elantra Fiyatı
Yeni Hyundai Elantra Fiyatı

Yeni Hyundai Elantra’nın fiyatı, hurda indirimi de eklendiğinde 108.500 TL’den başlıyor. Yeni Hyundai Elantra Fiyatı

Araba Testleri, Araba Testi, Otomobil Testleri, Otomobil Testi

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Tüm zamanların en çok satılan Hyundai modellerinden biri olan Elantra yenilendi. Araç dünya genelinde en çok bilinen Hyundai modeli ve aynı zamanda markanın ürettiği ilk C segmenti otomobili olarak önemli bir şöhrete sahip. Hyundai Elantra modeli, şimdi de altıncı neslinin makyajlı versiyonuyla ülkemizde de satışa sunuldu.

[irp posts=”5251″ name=”Araba Dergisi Araba Habercisi Dergiliklerde! Haziran Sayısında Tüm SUV’lar Var!”]

Volkswagen’e 100 Milyon Euro’dan Fazla Teşvik Verdik Fabrikayı Kaptık!

Altıncı nesil Elantra’nın iç mekanı oluşturulurken 3 kelime başrol oynamıştı. “Sade”, “Modern” ve “Sürücü Odaklı Kokpit”. Hyundai Tasarım Merkezi’nin en çok üzerinde durduğu noktalar bunlar oldu. Bu doğrultuda tasarlanan kokpit, sürücünün ve araç içindekilerin daha farklı duygular hissetmesini sağlıyor. Gösterge paneli de sürücüye anlık olarak bilgilerin akışını en iyi şekilde sağlarken aynı zamanda modernizasyon anlamında da farklı bir dokunuş olarak öne çıkıyor. Kokpitin orta ve alt kısımları da kullanışlı yapısıyla öne çıkıyor. Rahat koltuklar, daha şık döşemeler ve kullanışlı hale getirilen butonlarıyla beraber Yeni Elantra artık çok daha estetik bir ambiyansa kavuştu.

Yeni Elantra sportif sürüş karakterini atmosferik çok noktadan enjeksiyonlu (MPi) benzinli motoruyla birleştiriyor. Sadece atmosferik beslemeli 1.6 litrelik benzinli motor, 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanla sunulan Elantra, 127 beygir güç üretiyor. Maksimum 200 km/s hız yapabilen Elantra, otomatik şanzımanıyla 100 km’de ortalama olarak 6.7 litre yakıt tüketiyor.

Yeni Hyundai Elantra Kaç Para?

Dört farklı donanım paketiyle satışa sunulan Hyundai Elantra’nın başlangıç fiyatı, hurda indirimi de eklendiğinde 108.500 TL’den başlıyor. En üst donanım seviyesi olan Elite Plus versiyonu ise 145.500 TL’lik bir etikete sahip.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker şunları söylüyor: “Tüm dünyada en fazla bilinen Hyundai modeli olan Elantra modelimiz bizim için de çok anlamlı bir yere sahip. Hyundai Assan’ın Türkiye’de satışa sunduğu ilk modellerden biri olan Elantra, ülkemizde 29 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen oldukça beğenilen bir modelimiz. Bugüne kadar 11 milyondan fazla satış başarısı gerçekleştiren Elantra modelimizle biz de ülkemizde sedan segmentine katkıda bulunacağız. Özellikle kalabalık aileler ve sedan modellerden hoşlanan tüketiciler için benzinli motorumuzla ön plana çıkacağız” dedi.

2019 Hyundai Elantra’da Neler Yeni?

Yeni motor kapağı, ön çamurluklar, ön tampon, ön ızgara ve LED farlar
Yeni bagaj kapağı, LED stop lambaları ve arka tampon
Yeni tasarım 16 ve 17 inç jantlar
Havalandırma ızgaraları
Otomatik kararan iç dikiz aynası
Gizli bagaj açma düğmesi
Multimedya ve Klima kontrol ünitesi
Yeni gösterge paneli ve üst kapağı
Bagaj koruma havuzu
Blue Link ve Apple Carplay-Android Auto
Akıllı telefon kablosuz şarj sistemi
Arka Yolcu Güvenli Çıkış Asistanı
Hyundai SmartSense

Kör nokta çarpışma uyarı sistemi (BCW)
Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı (RCCW)

 

Yeni Hyundai Elantra Fiyatı

Youtube Murat Tosun