Yeni Mercedes GLE’nin Süspansiyonları Kendini Otomatik Olarak Ayarlıyor Yolda Bırakmıyor!

Mercedes yeni GLE modelinde E-Active Body Control sistemiyle çamur veya kum gibi zorlu zemin koşullarından kolaylıkla çıkmayı başarıyor. Oldukça hızlı ve otomatik olarak çalışan sistem, süspansiyonları otomatik olarak ayarlıyor. Çekiş kontrol sistemini devreye alarak tekerleklere güç dağılımını kontrol ediyor. Yeni Mercedes GLE OffRoad

Araba Dergisi, Araba Test, Araba Yorum, Araba Haber, Araba Sürüş, Kullanılmış Araba, Sahibinden Araba, İkinci El Araba, Mercedes Yorum, Mercedes Haber, Mercedes OffRoad, E-Active Body Control

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Yeni Mercedes GLE Ürün Müdürü Paul Harmon yaptığı açıklamada, off-road koşullarında çekiş kabiliyetini artıran bir sistem sunduklarını belirtti.

Serbest sürüş modu, E-Active Body Control teknolojisinin kullanıldığı yeni bir sürüş modu olarak karşımıza çıkıyor. Hidropnömatik aktif süspansiyon ile Mercedes Airmatic havalı süspansiyon sisteminin ortak çalışmasıyla aktif olarak destekleyen kuvvetlerle GLE, off-road koşullarında iyi iş çıkarıyor.

Mercedes yaptığı açıklamada, E-Active Body Control sisteminin darbeleri sönümlemede her tekerleğe binen yükün kontrol edildiğini belirtiyor. Ayrıca gövdenin devrilmesini engelliyor ve aynı zamanda da ön ve arka kısmın kalkmasının önüne geçen ilk süspansiyon sistemi olduğunu iddia ediyor.

Mercedes’in SUV segmentindeki lüks ve konfor konusunda kendini kanıtlamış başarılı modeli GLE, sunduğu daha fazla off-road kabiliyetiyle rakiplerine gözdağı veriyor.

Yeni Mercedes GLE OffRoad

Araba Habercisi Dergisi

Renault XM3 Inspire Adı Verilen Coupe SUV Seneye Yollara Çıkıyor! Arkana Baz Alınmış!

Etiketler:, , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
2 shares