Yeni Skoda Fabia ne zaman satışa sunulacak? Skoda Türkiye internet sitesinde Yeni Fabia sayfası geldi!

Yeni Skoda Fabia ne zaman satılacak?
Yeni Skoda Fabia ne zaman satılacak?

Yeni Skoda Fabia ne zaman satışa sunulacak? Skoda Türkiye internet sitesinde Yeni Fabia sayfası geldi! Yeni Skoda Fabia ne zaman satılacak?

Instagram Hesabım

Yeni Skoda Fabia’nın üretimine Çekya Mlada Boleslav’daki ana fabrikada resmen başlandı. Volkswagen Grubu’nun MQB-A0 platformunu kullanan araç için 110 milyon Euro yatırım yapılmış. Ancak son gelişmede bu fabrikada üretime iki hafta ara verildiği açıklandı. Ayrıca çip krizi nedeniyle üretimin 2021 sonuna kadar kesintilerle süreceği bilgisi de verildi. Bakalım Skoda Türkiye bu zor şartlar altında Yeni Fabia’yı ne zaman getirecek? Skoda Türkiye internet sitesinde Yeni Fabia sayfası açılmış, bakalım ne zaman sayfa yayınlanacak.

Skoda yeni Fabia modelinin ilk fotoğrafları paylaşılmıştı. Fotoğraflara baktığım zaman son derece iddialı bir değişimin bizleri beklediğini görüyorum. Markanın genel tasarım kimliğine bağlı kalacak bir model olsa bile eskisine göre çok güçlü ve çok daha iddialı görünüyor. İlk fotoğraflar aracın modern ve dinamik çizgilerini gösteriyor. Keskin biçimde çizilmiş farları ve LED teknolojisine sahip stop lambaları hemen dikkat çekiyor.

Otomatik şanzımanlı engelli raporuyla satın alınabilen SUV modeller hangileri? Kasım fiyatlarıyla!

Dördüncü nesil Skoda Fabia yerini alacağı modelden 111 milimetre daha uzun ve 48 milimetre daha geniş olacak. Yeni Fabia ilk kez Volkswagen Grubu’nun MQB-A0 platformunu temel alacak. Bu değişimlerle birlikte yaşam alanında daha geniş bir kullanım alanı sunmasının yanında bagaj hacminde de 50 litrelik bir artış olacak ve 380 litre bagaj sunacak.

Açıklanan ilk bilgilerde daha üst sınıf araçlara ait tasarım detaylarına yer verildiğine özellikle dikkat çekiliyor. Teknolojik özellikleri konusunda da daha üst sınıf araçlarda karşılaştığınız özellikleri olacak deniyor. Aracın öne çıkan özelliklerinden birisi de kişiselleştirilebilir sanal kokpiti olacak.

2000 yılında tanıtılan ilk nesille bile sekiz yılda 1,79 milyon adet üretilen Skoda Fabia, 2007’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ikinci nesliyle toplam 1.704.000 alıcı buldu. 2014’te piyasaya sürülen üçüncü nesil Skoda Fabia başarı öyküsünü sürdürdü ve 2019 yılında Octavia’dan sonra Skoda’nın en popüler ikinci modeli oldu. Çek üreticinin bugüne kadar 4,7 milyon Fabia’yı aşan toplam üretimi yalnızca Octavia tarafından aşıldı.

Fiat Doblo Kasım 2021 Fiyat Listesi nasıl? Fiat Doblo Kasım ayında kaç paraya satışa sunuluyor?

2021 Skoda Fabia’nın motor kaputunun altında 65 HP ile 150 HP arasında güç üreten motor seçenekleri yer alacak. 1.0 litre TSI ve 1.5 litre TSI motor seçeneklerini kullanacak olan Yeni Fabia altı ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzımanla satışa sunulacak. Skoda yönetimi 50 litrelik yakıt deposuyla 900 km menzil sunabilecek kadar ekonomik tüketim sunacak diyor.

Yeni Skoda Fabia 2021 Eylül ayında Avrupa pazarlarında satışa sunulmaya başladı. Skoda Fabia Almanya satış fiyatı 13 bin Euro’dan başlıyor. Bu fiyata 66 beygirlik seçenek satışa sunuldu. 1 litre 110 HP DSG şanzımanlı aracın fiyatıysa 21 bin Euro’dan başlıyor. Türkiye’de ne zaman satılacağıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor. 

Yeni Opel Astra tanıtıldı! Yepyeni Opel Astra Türkiye’de 2022 yılının ilk çeyreğinde satılacak!

Araba Habercisi Ekim 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 33. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 33. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Ekim 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

Fiat Egea Sedan ve Fiat Egea Cross’a Otomatik Şanzıman Ne Zaman Geliyor? Resmi açıklama!

Araba Habercisi Dergisi Ekim 2021 Sayısında neler var? 0 km otomobil dergileri 2021. Yeni Skoda Fabia ne zaman satılacak?

Fiat Egea Cross’a yeni body kit geldi.

Yeni Citroen C3 işte böyle olacak.

Çocukların hayalindeki Ford nasıl? İşte onların 2030 hayali.

Elektrikli Opel Mokka ne zaman geliyor? Resmi açıklama.

Elektrikli Hyundai Kona Türkiye’de satışa sunuldu.

Merakla beklenen Yeni Renault Megane elektrikli tanıtıldı.

Toyota Yaris SUV satışa sunulmak için gün sayıyor.

Yeni Peugeot 308’in fiyatları belli oldu.

Renault’nun yeni ticari araçları Türkiye’ye geldi.

Coupe SUV Volkswagen Taigo’nun Almanya fiyat listesi açıklandı!

Yeni Dacia Duster hiç olmadığı kadar güçlü geldi.

Yeni Honda City rekabeti seviyor. Sedan rekabeti hız aldı.

Yeni Volkswagen Polo büyük oynuyor. Satışa sunuldu.

Yeni Skoda Fabia ne zaman satılacak?

Yeni Skoda Fabia ne zaman satılacak

Dördüncü nesil Skoda Fabia yerini alacağı modelden 111 milimetre daha uzun ve 48 milimetre daha geniş olacak. Yeni Fabia ilk kez Volkswagen Grubu’nun MQB-A0 platformunu temel alacak. Bu değişimlerle birlikte yaşam alanında daha geniş bir kullanım alanı sunmasının yanında bagaj hacminde de 50 litrelik bir artış olacak ve 380 litre bagaj sunacak.

Yeni Skoda Fabia ne zaman satılacak

Yeni Skoda Fabia ne zaman satılacak?