Yeni Subaru Forester e-BOXER Kasım Ayında Türkiye’de Satışa Sunuluyor! Ön Sipariş Başladı!

Yeni Subaru Forester Teknik Özellikleri
Yeni Subaru Forester Teknik Özellikleri

Yeni Subaru Forester e-BOXER Kasım Ayında Türkiye’de Satışa Sunuluyor! Ön Sipariş Başladı! Yeni Subaru Forester Teknik Özellikleri.

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Tamamen yenilenen gövde tasarımı ve hibrit teknolojisiyle Subaru Forester e-BOXER Kasım ayında satışa sunuluyor.
Elektrikli motor desteğini BOXER Motor teknolojisi ve Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi ile birleştiren Yeni Forester’da yakıt verimliliği, tepkisel hızlanma ve zorlu yol kabiliyetinde önemli gelişme sağlanmış. Subaru’da ilk kez kullanılan Yüz Tanıma Teknolojisini de içeren İleri Güvenlik Teknolojileriyle donatılmış.

[irp posts=”7247″ name=”Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısı Çıktı! Dergiliklerden Okuyabilir Abone Olabilirsiniz!”]

Makyajlı Volkswagen Passat Yarı Otonom Sürüş Asistanı İle Satışa Sunuldu! Ne İşe Yarıyor?

Subaru EyeSight Önleyici Güvenlik Sistemi.

Yeni eklenen Acil Durum Şeritte Kalma Asistanı ve Hız Sınırlayıcı özelliklerini de içeren EyeSight Önleyici Güvenlik Sistemi Yeni Forester’da standart olarak sunuluyor.
Güvenlik özelliklerine Arka Çarpışma Önleyici Frenleme Sistemi eklenen Forester’da arazide yol hakimiyeti sağlayan X-Mode özelliği ise artık iki kademeli.
Gelecek teknolojiler için tasarlanmış yeni nesil bir altyapı olan Subaru Global Platform üzerine inşa edilen Yeni Forester, daha sağlam şasi tasarımı, daha dengeli yol tutuşu ve daha pürüzsüz sürüş keyfi sunuyor.

Subaru Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi

Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi ve elektrik destekli 2,0 litrelik BOXER motorun kombinasyonuyla daha pürüzsüz sürüş. Bunun yanında %30 daha verimli hızlanma ve son derece başarılı bir performans sağlanıyor deniliyor. Elektrikli motor, %80’i yenilenmiş olan Lineartronic şanzıman ile entegre bir şekilde tasarlanmış. Subaru e-BOXER sistemi, 3 sürüş moduna sahip: Benzinli Sürüş Modu, Elektrikli Sürüş Modu (EV) ve Elektrikli Motor Destekli Sürüş Modu.

Hareketsizken ya da düşük hızlarda seyrederken araç tüm gücünü elektrik motorundan alıp sessiz ve sıfır emisyonlu bir sürüş deneyimi sağlıyor. Yeni model, aracın ve akünün durumuna bağlı olmak üzere 1,6 km mesafeye ve 40 km/s hıza kadar sadece elektrik motoruyla çalışabiliyor. Ortalama hızlara çıkıldığında hem elektrikli motordan hem de ana motordan güç alınarak seri, lineer ve yakıt tasarruflu hızlanma elde edilirken yüksek hızlara gelindiğinde 2,0L DI BOXER hem araca güç veriyor hem de aküyü şarj ediyor.

Yeni Subaru Forester Teknik Özellikleri. Araba Habercisi Dergisi.