Yeni Volkswagen Tiguan Fiyatının Açıklanmasını Bekliyor! Dev tanıtım yaparak satışa sunma kararı aldılar!

Yeni Volkswagen Tiguan 2024 Fiyat Tahmini

Yeni Volkswagen Tiguan Fiyatının Açıklanmasını Bekliyor! Dev tanıtım yaparak satışa sunma kararı aldılar! Yeni Volkswagen Tiguan 2024 Fiyat Tahmini.

0 KM OTOMOBİL FİYAT LİSTELERİ KARIŞACAK

Volkswagen, Tiguan’ın üçüncü neslinin Türkiye’de satışa sunulmasına artık sayılı günler kaldı. 2024 VW Tiguan modeli Türkiye’de yılın ilk çeyreğinin sonlarında satışa sunulacak açıklaması yapılmıştı. Yani Mart sonunda yeni VW Tiguan Türkiye yollarına çıkacaktı. Ancak Volkswagen Türkiye çok büyük bir tanıtım lansmanı kampanyası yapmaya karar verdi. İzmir Çeşme ve Muğla Bordum arasında düzenlenen dev tanıtımın ardından Yeni Tiguan’ın fiyatının açıklanması bekleniyor. Benim düşündüğüm zaman Pazartesi günü yani 8 Nisan 2024 tarihinde fiyatının açıklanacağı yönünde. Yeni VW Passat’ın satışa sunulmasının ardından artık Yeni Tiguan, Volkswagen yetkili satıcılarında olacak.

Yeni Tiguan’ın Avrupa ön satışları geçtiğimiz aylarda Avrupa’da başladı. Tiguan’ın 96 kW (130 PS) 48 V hafif hibrit baz versiyonu Almanya’da 36.600 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Eğer bu motor seçeneğini Volkswagen Türkiye getirirse günün şartlarına göre en uygun fiyatlı kompakt SUV modellerden birisi olur. Neyse, fiyat tahmini yapmaya başlayalım. Almanya’da vergiler dahil 36 bin 600 Euro olan fiyatı vergi çıkıldıktan sonra 30 bin Euro civarında oluyor. Basit bir hesapla Türkiye satış fiyatı 2.1 ile 2.2 milyon TL arasında olur gibi görünüyor. Eğer bu şekilde gelirse Türkiye’de satılan birçok kompakt SUV modelin üst donanım paketiyle benzer bir fiyatta olacak ve avantajını artıracaktır.

Dış tasarımında olduğu gibi Tiguan’ın iç mekanı da tamamen yeni bir konsept ve tasarıma sahip. Volkswagen markasının elektrikli modellerinin tasarımına benzer bulduğum Tiguan’ın geçmiş nesillere göre biraz daha farklı bir tasarımı var. Bunun yerine modelin ismine yakışır bir şekilde elektrikli model ailesine benzetmek yerine Tiguan’a kendine has bir tasarım yapılabilirdi. Yalnızca otomatik şanzımanla satışa sunulacak olan Yeni Volkswagen Tiguan’da tanıdığımız TSI ve TDI motorlar satışa sunulacak. Bunlara hafif hibrit seçeneği de eşlik edecek. Tiguan bence en büyük şovunu şarj edilebilir hibrit PHEV ile yapacak. İlk açıklanan bilgilere göre PHEV Tiguan 100 kilometreye varan bir elektrikli sürüş menzili sunacak. Bu benim 3 günlük ihtiyacımı rahatlıkla karşılayacak bir menzil. Benzinli motora da sahip olduğu için menzilinin bitmesi gibi bir sıkıntısının olmaması da büyük bir artı olacak. Bu model Türkiye’de satışa sunulabilir ama fiyatı çok yüksek olacaktır.

CHERY NİSAN LİSTE FİYATLARI AÇIKLANDI! Chery Tiggo 8 ve 7 Pro ile OMODA 5 kaç paraya satılıyor?

Yeni Volkswagen Tiguan 2024 Fiyat Tahmini.

Yeni Volkswagen Tiguan 2024 Fiyat Tahmini

Yeni Volkswagen Tiguan 2024 Fiyat Tahmini.

REKLAM

ARABA HABERCİSİ BAHAR 2024 SAYISI

Otomobil Dergileri Araba Habercisi Murat Tosun 2024

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba