2020 Hyundai Virtual Cockpit Geliyor! Tüm Modellerde Bu Tasarım Yer Alacak!

2020 Hyundai Virtual Cockpit Geliyor!
2020 Hyundai Virtual Cockpit Geliyor!

Hyundai Virtual Cockpit Nedir? Hyundai’nin yeni i30’da dahil olmak üzere kullanmaya başlayacağı kokpit tasarımı açıklanmıştı. Hyundai Virtual Cockpit  adı verilen bu yeni tasarım gerçek oluyor. 2020 Hyundai Virtual Cockpit Geliyor!

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Hyundai’nin yakın gelecek dönemden itibaren kullanmaya başlayacağı yeni yaşam alanı tasarımı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Arabalar uzun zamandan beri basit bir ulaşım aracı olmaktan çıktı. Modern bir kokpit için gerekenler son on yılda muazzam bir şekilde değişti. Sürücü kabininde, özellikle de ekranlarda, sürücü ile paylaşılan ve sürekli büyüyen bir bilgilendirme ekranı var. Hyundai Motor Europe Teknik Merkezi İnsan Makine Arabirimi Mühendisi Regina Kaiser, “Otomobillerimizi mükemmel bir şekilde sezgisel ve kullanıcı dostu yapan yeni teknolojiler üzerinde sürekli çalışıyoruz” diyor.

Hyundai Yeni Kokpit Tasarımı

Hyundai Yeni Kokpit Tasarımı

Hyundai 3 Boyutlu Gösterge Paneli Nedir?

Son geliştirme aşamasında, gösterge paneli ekranı çok katmanlı bir ekrana (MLD®) değiştirildi. MLD® 6 mm mesafede birbiri ardına sıralanmış iki ekrandan oluşuyor. İki ekran arasındaki mesafe görsellik olarak 3 boyutlu efektlere izin veriyor. Burada grafiğin bir kısmı ön ekranda ve diğer kısmı arka ekranda gösterilerek bu görüntü elde ediliyor. Bu etki, sürücünün dikkatini daha az dikkat dağıtıcı şekilde yönlendirmek için kullanılıyor. Mevcut durumla en ilgili olan bilgiler, örneğin hız sınırı, sürücünün dikkatini çekecek şekilde ön ekrana aktarılıyor.

Hyundai Virtual Cockpit Direksiyon Simidi Tasarımı.

Yeni yaşam alanında sürücü, ayarları bir akıllı telefonun düzeni gibi, tercihlere ve kullanım sıklığına göre ayarlanmış ekran başına en fazla beş düğme ile özelleştirebiliyor. Hyundai yeni tip direksiyon simidi de sade ama kullanışlı olacak şekilde planlanmış. Hem gösterge paneli hem de bunun yanında bulunan büyük ekran ile uyum içinde çalışan ve kolay kullanılan kumanda elemanlarına yer verilmiş. Direksiyon simidinin üzerinde oldukça büyük tasarımlı dokunmatik kumanda elemanlarına yer verilmiş. Daha önce Hyundai Virtual Cockpit ile ilgili yaptığımız haberlerde sizlerin yoğun eleştirisi olmuştu. Ancak bu konu ciddi ve yeni Hyundai Kokpit Tasarımı böyle olacak. Sanırım bu sisteme de önceden garipsediğimiz diğer sistemler gibi alışacağız.

2020 Hyundai Virtual Cockpit Geliyor! Araba Habercisi Dergisi.

Benzin mi? Dizel mi? Hibrit mi? LPG mi? Kullanıcının Nabzını Tutuyoruz!