Volvo S60 Modeline Hibrit Motor Seçeneği Ekledi! Kaç Beygir Güç Üretiyor?

2020 Volvo S60 Hybrid Satışa Sunuldu
2020 Volvo S60 Hybrid Satışa Sunuldu

Volvo’nun en çok satan sedan modeli S60 için yeni donanım seviyeleri tanıtıldı. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip benzinli hibrit motor seçeneği de eklendi. 2020 Volvo S60 Hybrid Satışa Sunuldu.

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Volvo, hali hazırda kullandığı 250 beygirlik T5 benzinli motora ek olarak 303 beygirlik benzinli motora eşlik eden 87 beygirlik elektrik motoruyla toplamda 390 beygirlik güç çıkışına sahip T8 benzinli motorunu dört tekerlekten çekiş sistemiyle beraber sunacak. 390 beygirlik dört tekerlekten çekiş sistemine sahip hibrit motorun performansı ise tahmin edilebileceği gibi oldukça etkileyici. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4.6 saniyede tamamlıyor.

T8 benzinli hibrit motor 11.8 kWh bataryasıyla, 60 kilometre menzile kadar tamamen elektrikli bir sürüş sağlıyor. T5 motor seçeneğinde olduğu gibi T8 hibrit motorda da Volvo’nun Drive-E benzinli motor 8 ileri otomatik şanzımanla sunuluyor.

Volvo S60 modelinde sunduğu donanım seviyelerinde de iyileştirmeler yaptı. R-Design Edition paketi yerine R-Design Plus paketini sunacak olan Volvo, Inscription Plus adıyla yeni bir donanım seviyesi daha ekledi. R-Design Plus ile birlikte daha sportif ve sert amortisör sistemi sunan Volvo, standart versiyona göre 12 mm daha alçak bir sürüş sunuyor.

Volvo S60 Hybrid Satışa Sunuldu
Volvo S60 Hybrid Satışa Sunuldu

Inscription Plus donanım seviyesinde ise Volvo S60 lüksün zirvesini vadediyor. İçeride yer alan Nappa deri döşeme ve ahşap kaplamalar ile premium hissi en üst düzeyde yaşatıyor. Ayrıca aktif şasi sistemiyle de sürüş modu seçenekleri sunan Volvo S60, motor, şanzıman, direksiyon ve fren tepkilerini sürüşe bağlı olarak değiştirebiliyor.

Volvo S60, İngiltere’de T8 hibrit motor ve R-Design Plus paketiyle birlikte 49.800 Sterlin’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

2020 Volvo S60 Hybrid Satışa Sunuldu. Araba Habercisi Dergisi.

Yeni Golf İle Başlıyor! İşte Volkswagen Modellerinin Yeni Kokpiti ve Kamuflajlı Golf!

[irp posts=”7247″ name=”Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısı Çıktı! Dergiliklerden Okuyabilir Abone Olabilirsiniz!”]

Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısında Neler Var?

Opel 50 km boyunca hiç yakmayan SUV yaptı!
Cabrio SUV olur mu demeyin? Volkswagen yaptı.
Elektrikli Audi SUV rakiplerinden önce geldi.
Mercedes Benz Kompakt Sedan A200 ile çok iddialı.
Yeni Opel Corsa Elekrikli Seçeneğiyle Geliyor!
Ford SUV Şansını Puma ile deneyecek.
Yeni Mazda3 180 Beygir Oldu.
Fabrika Çıkışı LPG’li Honda Civic Testi.
Yerli Malı Renault Clio Yenilendi.
Nissan Qashqai CVT şanzıman dönemini kapattı.

Teknoloji Dergisi GoToTechno Eylül Sayısı Çıktı!

Teknoloji Dergisi GoToTechno Dergisi kolay anlaşılan diliyle ön plana çıkan bir dergi. Araba Habercisi Dergisi’nin hediyesi olmasının dışında Turkcell Dergilik üzerinden tüm sayıları ücretsiz okuyabilirsiniz.