2021 Fiat Egea Sedan yarın tanıtılıyor! 2021 model Fiat Egea Sedan fiyatları 8 Ocak’ta açıklanıyor!

2021 Fiat Egea Sedan.
2021 Fiat Egea Sedan.

2021 Fiat Egea Sedan, Yeni Fiat Egea Sedan, Makyajlı Fiat Egea Sedan, Egea Sedan ne zaman satılacak, Egea Sedan ne zaman geliyor?

2021 Fiat Egea Sedan ne zaman geliyor? Motor kaputunun altında artık 130 HP güç üreten dizel motor var! 1.4 litre benzinli ünitenin yerini yepyeni 1.0 litre motor alıyor. 2021 Fiat Egea Sedan, Yeni Fiat Egea Sedan, Makyajlı Fiat Egea Sedan, Egea Sedan ne zaman satılacak, Egea Sedan ne zaman geliyor?

Instagram Hesabım

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırım yaparak, 2015 yılında seri üretime geçirdiği ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine Tipo ismiyle ihraç ettiği Egea model ailesi, 225 milyon dolarlık yatırımla yenilendi. Yenilenmeyle birlikte Sedan, Hatchback ve Station Wagon gövde seçeneklerine ek olarak model yelpazesine aileyi Crossover sınıfında temsil etmeye hazırlanan “Egea Cross” eklendi. Ülkemizde satışa sunulmasından bu yana geçen 5 senede “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili” unvanını koruyan Egea model ailesi, yatırım kapsamında tasarım ve teknolojik anlamda yenilenirken, sınıfının en iyi güvenlik özellikleri, multimedya sistemi ve yeni motor seçenekleriyle de ön plana çıkıyor. Egea Model Ailesi, Tipo adıyla satıldığı İtalya ve Avrupa’da sınıfının en çok beğenilen modellerden biri haline geldi. Aile yollara çıkmaya başladığı ilk günden bu yana Türkiye pazarında toplam 240 bin adetlik satış performansına ulaştı.

Değişime hazır mısın? 16 Ocak’tan itibaren Peugeot ve Fiat ortak oluyor! Yepyeni modeller geliyor!

Tamamen yenilenen Egea Ailesi’nde ilk olarak yeniden yorumlanan ön ızgara dikkat çekiyor. Izgarada yer alan diğer önemli yeniliği ise yeni logo oluşturuyor. Fiat yazısından tasarlanan bu logo yenilikçi yaklaşıma işaret ediyor. Yeni Egea model ailesi aynı zamanda, kısa süre önce pazara sunulan Yeni Fiat 500’den sonra bu logoyu taşıyan ilk Fiat modeli olmasıyla da dikkat çekiyor. Fiat Egea model ailesinin farları yeniden tasarlanırken, tüm gövde seçeneklerinde, hem ön hem de arkada kullanılan LED teknolojisi otomobile daha modern bir görünüm kazandırmakla kalmıyor, aktif ve pasif güvenliği de artırıyor. Önde Full LED far teknolojisi gelişmiş görünürlük ile sürüş güvenliğine katkı sağlarken, aynı zamanda otomobilin enerji tüketimini, dolayısıyla CO2 emisyonlarını azaltıyor. Krom detaylarla zenginleşen ön tamponun alt bölümü de yeni bir görünüm sergiliyor. Aracın yenilenen tasarımı daha modern bir görünümlü ve elmas kesimli yeni 16 ve 17 inç alaşım jantlarla destekleniyor.

İç mekan tasarımı. 2021 Fiat Egea Sedan.

Fiat Egea model ailesinin iç mekanı da baştan aşağı yenileniyor. Daha önce kullanılan göstergenin yerini tamamen yenilenen 7 inçlik dijital gösterge paneli alıyor. Son derece gelişmiş sistem sürücüsünün hayatını kolaylaştırıyor. Kullanıcı bu sayede yolculuğu, multimedya özelliklerini ve araca bağlı akıllı telefonunu kontrol altında tutuyor. Yeni dijital gösterge, 10.25 inç dokunmatik ekrana sahip tamamen yeni UConnect 5 multimedya sistemi ile kombine ediliyor. Bu sistem, FCA Grubu’nda ilk kez yeni Fiat 500’ün ardından şimdi de yeni Egea model ailesinde yerini alıyor. Yeni Fiat Egea modellerinde direksiyon da daha şık ve daha sportif tasarımıyla ve tamamen yenilenmiş olarak dikkat çekiyor. Daha kompakt bir boyuta sahip olan direksiyon daha ergonomik olacak şekilde tasarlanırken 7 inçlik dijital gösterge panelinin daha iyi görünmesini sağlıyor. Yeniden tasarlanan klima kumandaları, krom ve siyah detaylarla zenginleştirilen orta konsol da yeni tasarımıyla ön plana çıkıyor. Yeni Fiat Egea model ailesi, Okyanus Mavisi ve Paprika Turuncusu isimli iki yeni renk seçeneğiyle de zenginleştiriliyor.

Skoda Superb Ocak 2021 kampanyalı fiyat listesi açıklandı! Amiral Gemisi Superb Kaç Paraya Satılıyor?

Yeni Egea, yeni GSE 1.0 T3 100 HP güç 190 Nm tork üreten motor seçeneğine de sahip. Yeni üç silindirli benzinli motor, 95 HP güç 127 Nm tork üreten 1.4 litrelik motordan çok daha iddialı olmasıyla dikkat çekiyor. Dizel motorlara bile rahatlıkla kafa tutabilecek 1 litrelik benzinli motor yüksek torkunu 1500 d/d’de kullanıma sunuyor olmasıyla çok iddialı. GSE 1.0 T3 100 HP FireFly Turbo benzinli motorun çalışma karakterinin son derece sessiz olduğu da belirtiliyor. Yapılan açıklamalara göre motor şanzıman uyumu sayesinde otoyol kullanımlarında 3200 d/d’de 130 km/s hıza ulaşması sağlandı.

2021 Fiat Egea Sedan 130 HP dizel otomatik ne zaman satılacak?

2021 Fiat Egea’nın motor seçenekleri adına tek yeniliği bununla sınırlı değil. Ülkemizde en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan dizel otomatik artık çok daha iddialı olacak. 1.6 lt Multijet dizel motor artık 120 HP yerine 130 HP güç üreterek satışa sunulacak.

Yeni Fiat Egea Ailesinin Türkiye tanıtımı 8 Ocak Cuma günü yani yarın yapılacak ve fiyatların açıklanmasıyla birlikte Türkiye’de satışa sunulacak.

Yeni Seat Leon ne zaman satılacak? Yeni Seat Leon bugün satışa sunulsa Türkiye’de kaç para olacak?

2021 Fiat Egea Sedan.
2021 Fiat Egea Sedan.