Satış rakamlarında Tesla’ya fark atan BYD ay sonunda Türkiye’de satışa sunuluyor! İşte tüm bildiklerim!

BYD ATTO 3 Ne Zaman Gelecek
BYD ATTO 3 Ne Zaman Gelecek

Satış rakamlarında Tesla’ya fark atan BYD ay sonunda Türkiye’de satışa sunuluyor! İşte tüm bildiklerim! BYD ATTO 3 Ne Zaman Gelecek?

BYD markasıyla ilgili merak edilenler artık iyice belli oldu. BYD Türkiye yönetimi tarafından bana gönderilen basın bülteninde yazan bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD (Build Your Dreams), Türk tüketicisiyle buluşmak için gün sayıyor. ALJ Türkiye distribütörlüğünde pazara giriş yapacak olan BYD, bu yılın son çeyreğinde elektrikli modellerini satışa sunmaya başlayacak. BYD markasının Türkiye tanıtımının ne zaman yapılacağı da yine gönderilen basın davetiyle birlikte belli oldu: 29 Eylül Cuma. BYD markası ilk olarak Atto 3 ismi verilen kompakt SUV modeli Türkiye’de satışa sunacak. Yönetim onu yüzde 10 ÖTV dilimine sokarlarsa büyük iş yapar. Aracın fiyatlarına baktığım zaman 38 bin Euro gibi bir etiket karşıma çıkıyor. Çok daha ucuz bir model olan Dolphin 3 sanırım 2024 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

2022’de dünyanın en çok satılan elektrikli araç markası unvanına sahip olan BYD, 2023’ün ilk yarısında da bu başarısını sürdürerek adından söz ettirmeye devam etti. 5 milyonuncu yeni enerji aracını (NEV) geçtiğimiz günlerde banttan indiren BYD, dünyada bu adede ilk ulaşan üretici olarak önemli bir kilometre taşına daha imza atmayı başardı. Geniş elektrikli ürün gamı, Premium tasarımı ve öncü batarya teknolojileriyle bir dünya devi olan BYD, Türkiye pazarına güçlü bir giriş yapmaya hazırlanıyor. BYD satış rakamları açısından Tesla’ya da fark atarak ilk sırada yer alıyor.

BYD ATTO 3 TEKNİK ÖZELLİKLER

Menzil 420 km

0-100 km/s hızlanma 7,3 sn

Son hız 160 km/s

Güç 150 kW (200 HP)

Tüketim 15.6 kWh/100 km

Çekiş Önden çekiş

Bagaj hacmi 555/1338 lt

Euro NCAP 5 Yıldız

Peugeot 3008 hakkında tüm bildiklerinizi unutun! Yenilenmesiyle birlikte 3008’in her şeyi değişti!

Araba Habercisi Eylül 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Eylül 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

BYD ATTO 3 Ne Zaman Gelecek?

BYD ATTO 3 Ne Zaman Gelecek

BYD ATTO 3 Ne Zaman Gelecek?

REKLAM

ARABA HABERCİSİ BAHAR 2024 SAYISI

Otomobil Dergileri Araba Habercisi Murat Tosun 2024

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba