Volkswagen 2026 Yılında Son İçten Yanmalı Motorunu Üretecek! Bir Devrin Sonu!

Elektrikli Araçlar Volkswagen Modelleri Hangileri
Elektrikli Araçlar Volkswagen Modelleri Hangileri

Volkswagen Bildik Motor Üretimini Bitiriyor! Otomotiv endüstrisinin temsilcileri ve bankacılar, otomotiv endüstrisinde karbon emisyonu düzenlemeleriyle birlikte yeni düzenlemeleri sağlayabilecek içten yanmalı motor teknolojisinin önümüzdeki iki yıl içerisinde çeşitli şirket birleşmelerine veya teknoloji geliştirme ortaklıklarına sebep olabileceğini öngörüyorlar. Birleşme ve ortaklıklar, VW Grubu’nun 2015 yılında karşı karşıya kaldığı emisyon skandalıyla birlikte hız kazanmıştı. Elektrikli Araçlar Volkswagen Modelleri Hangileri?

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Araba üreticileri, yeni nesil içten yanmalı motorlar geliştirmeyi bıraktı. Tüm yatırım bütçelerini elektrikli ve otonom araçlar için ayırmalarına rağmen, bu rakamlar kısıtlı kalıyor. Karbon emisyonu mevzuatı gereği elektrikli otomobiller hızla geliştirilmeye devam etse de satış rakamlarıyla hala istenen seviyeden uzaklar. Geçtiğimiz yıl satılan toplam 86 milyon otomobilin yalnızca 1.26 milyonu elektrikli otomobildi. Bu da toplam satışların %1,5’ini oluşturuyor. Uzmanlar elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasının önümüzdeki 10 yıl boyunca olacağını düşünüyorlar.

Deutsche Bank Avrupa Otomotiv Genel Müdürü Reinhard Kuehn, emisyonlara uyumlu içten yanmalı motorlara bir süre daha talep olacağını ancak emisyon değerleri yüksek üreticileri zor günler beklediğini belirtti. Benzinli ve dizel motor üretim kapasiteleri azaldıkça üreticiler arasındaki birleşmelerin de ivme kazanması bekleniyor. Otomobil devi VW, 2026 yılında son içten yanmalı motorunu üreteceğini belirtirken, Ford şimdiden Avrupa’daki iki motor fabrikasını kapatacağını belirtti.

VW İçten Yanmalı Motor Devri Bitiyor
VW İçten Yanmalı Motor Devri Bitiyor

[irp posts=”5738″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz Sayısı Dergiliklerde Linkler Haberde! Teknoloji Dergisi Hediyeli!”]

Araba Habercisi Dergisi ve GoToTechno Dergisi’ni Okuyabileceğiniz Linkler Haberde!

Elektrikli Araçlar Volkswagen Modelleri Hangileri? Araba Habercisi Dergisi.

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Youtube Murat Tosun