Telefon gibi Araba! Volvo XC40 Android İşletim Sistemini Kullanıyor!

Elektrikli Volvo XC40 Android Kullanıyor

Elektrikli Volvo XC40 Android Kullanıyor, Otomobil Teknolojileri Volvo, Volvo XC40 Android İşletim Sistemi, Elektrikli Volvo Özellikleri, detayları haberde. Volvo yenilikçi teknolojilere imza atmaya devam ediyor. Tüm modellerinde plug-in hibrit ve/veya elektrikli versiyonları sunan ilk marka olmasından sonra bir ilke daha imza attı. Henüz tasarım detayları konusunda ser verip sır vermeyen Volvo, iç mekanda sunduğu yenilikleri sergilemeye başladı. Yeni tam elektrikli Volvo XC40, multimedya sisteminde Android işletim sistemini kullanan ilk model oldu. Elektrikli Volvo XC40 Android Kullanıyor.

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Android tarafından desteklenen yeni multimedya sistemi, kullanıcılarına eşsiz bir kişiselleştirme imkanı sunuyor. Sistem, Google Asistan, Google Haritalar ve Google Play Store ile entegre çalışacak. Bu yeni sistem ile birlikte elektrikli Volvo XC40, Volvo modelleri arasında en üst düzeyde mobil servis sunan model olarak öne çıkıyor. Multimedya sistemi, eSIM kart ile internete sürekli bağlı olduğu için güncellemeler için servise gitmeye de gerek kalmayacak. Güncellemeler internet üzerinden istenildiği zaman yapılabilecek. Bu sayede de zaman içerisinde Volvo XC40’ın sistemi eskimek yerine güncel kalmaya devam edecek.

Sınırlı Sayıda Üretilecek Olan BMW M8 Competition Gran Coupe Tanıtıldı!

Volvo CTO’su Henrik Green, ‘Nihayet, arabanızda da telefonunuzda alıştığınız deneyimi yaşatacağız. İnternet bağlantısı ve Android altyapısı sayesinde sistemin otomatik güncellemeleriyle yaşatılan deneyim noktasında hep en son teknolojiyi sunacağız’ dedi.

Google Asistan sayesinde sesli komut özelliği kullanarak arabanın içerisindeki sıcaklık kontrolünden, Spotify’da dinlediğiniz müziği değiştirmeye ve gelen mesajı cevaplamaya kadar pek çok işlemi ellerinizi direksiyondan çekmeden kolaylıkla yapabileceksiniz. Aynı zamanda Android altyapısı sayesinde evde yer alan akıllı ev cihazları da kontrol edilebilecek.

Volvo’nun Volvo On Call adını verdiği mobil uygulamasıyla da yeni multimedya sistemi entegre çalışacak. Bu sayede aracın mevcut pil durumu, anlık konumunu izleme, uzaktan kilitleme, açma ve klima kontrolleri yapılabilecek. Yeni elektrikli Volvo XC40’ın tanıtımının 16 Ekim tarihinde yapılması planlanıyor.

Elektrikli Volvo XC40 Android Kullanıyor. Araba Habercisi Dergisi.

Otomobil Teknolojileri Volvo, Volvo XC40 Android İşletim Sistemi, Elektrikli Volvo Özellikleri.

Etiketler:, , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares