En Çok Hangi SUV Araç Satıyor? İşte 29 SUV Modelin 2019 Satış Rakamları!

En Çok Hangi SUV Araç Satıyor
En Çok Hangi SUV Araç Satıyor

En Çok Satan SUV Hangisi? İşte Türkiye’nin En Çok Satan 10 SUV Modeli! En Çok Satan SUV Araçlar. En Çok Hangi SUV Araç Satıyor?

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklanan Ocak Temmuz 2019 toplam satış raporuna göre Türkiye’nin En Çok Satan SUV Araçları listesini hazırladım. İşte Türkiye’nin En Çok Satan 10 SUV modeli.

İlk Yedi Ay Sonunda Türkiye’nin En Çok Satan 10 Arabasını Merak Ediyor Musunuz?

SıraMarkaModelSınıfOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzToplam
1NissanQashqaiC73825151.3156986561.0843104.960
2Peugeot3008C71392581.0578159571.1363404.702
3DaciaDusterC72523908334644849842613.668
4HyundaiTucsonC73874665554704555282863.147
5VWTiguanC72073996084302773672882.576
6ToyotaC-HRC7921752952812312241851.483
7KiaSportageC7712433632501301411451.343
8FordKugaC7661301879097488961.154
9HyundaiKonaB733109224184193160971.000
10Peugeot2008B7243421513020915384849
11RenaultKadjarC741142172107894215608
12JeepRenegadeB751104201853010036607
13HondaCR-VD7108102125109703941594
14VWT-RocC7012218353729721548
15BMWX1D710710212150463940505
16NissanJukeB7584885557452114486
17SeatAtecaC7349144355914548483
18OpelCrosslandB7344761861076134430
19RenaultCapturB7265916548553623412
20NissanX-TrailD727629752556935397
21AudiQ2C70019195143232364
22RenaultKoleosD77469359575039351
23SkodaKodiaqD7164073273511514320
24JeepCompassC748582350575622314
25Peugeot5008D715183649875947311
26VolvoXC90F79192965628539308
27SkodaKaroqC713234220459843284
28FordEcoSportB735507223193713249
29SubaruForesterD7283640431495175