Türkiye Otomotiv Pazarında Hangi Marka Kaç Tane Araç Satıyor? Tam Listeyi Yayınlıyorum!

En Çok Satan Marka Ekim 2019

Yerli üreticiler Fiat ve Renault yılın geride kalan 10 ayında kıyasıya bir rekabet verdi. Artık bu iki dev marka yılı zirvede tamamlamak için son iki aya girdi. Bakalım 2019 Yılının En Çok Satan Markası hangisi olacak. En Çok Satan Marka Ekim 2019.

Araba Dergisi, Araba Testi, Araba Testleri, Araba Sürüşleri, Araba Yorumları, Araba Yenilikleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

İşte Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD tarafından açıklanan Ocak Ekim 2019 sonuçlarına göre Türkiye’deki markaların satış rakamları. 42 markanın da satış rakamlarına bu tablodan ulaşabilirsiniz.

Ocak Ekim 2019 Otomotiv Satış Rakamları!

SIRAMARKAYerli İthalToplam
1FIAT46.4891.89048.379
2RENAULT37.2598.54345.802
3VOLKSWAGEN035.21235.212
4FORD22.0229.18631.208
5TOYOTA17.2721.73519.007
6PEUGEOT018.97218.972
7HYUNDAI5.33611.70417.040
8HONDA12.3972.02814.425
9OPEL012.15512.155
10DACIA012.07612.076
11MERCEDES-BENZ011.75911.759
12SKODA010.40610.406
13NISSAN09.9079.907
14AUDI07.7167.716
15CITROEN07.2977.297
16BMW06.5446.544
17KIA04.5624.562
18SEAT04.4284.428
19VOLVO03.2243.224
20SUZUKI01.6901.690
21MITSUBISHI01.6381.638
22JEEP01.3361.336
23MINI0914914
24LAND ROVER0862862
25IVECO0851851
26ISUZU58365648
27SUBARU0485485
28KARSAN4000400
29SSANGYONG0258258
30PORSCHE0257257
31MAZDA0236236
32ALFA ROMEO0224224
33JAGUAR0186186
34DS0146146
35LEXUS03434
36SMART03232
37MASERATI02525
38ASTON MARTIN01616
39FERRARI01616
40LAMBORGHINI077
41BENTLEY044
42INFINITI000

En Çok Satan Marka Ekim 2019. Araba Habercisi Dergisi.

Uzun Dönem Kiralık Araçla Gezen Beyaz Yakalılar İçin Lüks Geri Döndü Denilebilir mi?

Etiketler:, , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares