Mercedes EQB modeline yüzde 10 ÖTV dilimine giren elektrikli motor geldi fiyatı 600 bin TL düştü!

Mercedes EQB fiyat listesi Mayıs 2023.
Mercedes EQB fiyat listesi Mayıs 2023.

Mercedes EQB modeline yüzde 10 ÖTV dilimine giren elektrikli motor geldi fiyatı 600 bin TL düştü! Elektrikli Mercedes modelleri ucuzladı. Mercedes modelleri nasıl ucuzladı? Mercedes Online nasıl? Mercedes EQB fiyat listesi Mayıs 2023.

EN UCUZ SUV YAKINDA GELİYOR

Mercedes Türkiye hepimizin bildiği gibi bu ayın ortasında Türkiye’de online satışa geçti. İlk 7-8 günlük süreçte sıfır km Mercedes modeli satın almak isteyenler araba bulamasa bile bu sistemin yakında tam olarak oturacağını tahmin ediyorum.

Online satışa geçen marka bir diğer değişimi Elektrikli modeli Mercedes EQB ile yaptı. Türkiye’de bunun öncesinde Mercedes EQB yüzde 10 ÖTV dilimine giremeyen 215 kW güç üreten motor seçeneğiyle 2.117.437 TL etiketle satılıyordu.

Mercedes Türkiye tarafından geçtiğimiz günlerde yüzde 10 ÖTV dilimine girmesini sağlayacak olan 140 kW motor seçeneği eklendi. Bu motor seçeneğiyle birlikte arabanın fiyatı 600 bin TL ucuzladı ve 1.505.500 TL etiketle satışa sunulmaya başladı.

Şimdilik sadece araç oluştur / Konfigüratör bölümünde bulunan bu araç 190 PS güç üreten motoruyla yüzde 10 ÖTV dilimine giriyor. Üstelik diğer seçeneğe göre daha fazla menzil sunuyor ve 481 km yapabildiği belirtiliyor. Mercedes EQB 0-100 km/s hızlanmasını ise 8.9 saniyede gerçekleştiriyor.

TOFAŞ üretimi artıyor! O model fabrikaya geliyor! Mercedes online satışta araba bulunmadı!

Araba Habercisi Nisan Mayıs 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Nisan Mayıs 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimiz bundan sonra bedava indirerek, okunabiliyor.

Araba Habercisi Dergisi 50. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 50. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Dergimizi bağlantılardan da görebileceğiniz gibi web sitemizden de ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 50. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Mercedes EQB fiyat listesi Mayıs 2023.

Mercedes EQB fiyat listesi Mayıs 2023.

 

Mercedes EQB fiyat listesi Mayıs 2023.

REKLAM

ARABA HABERCİSİ BAHAR 2024 SAYISI

Otomobil Dergileri Araba Habercisi Murat Tosun 2024

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba