Renault Nissan Mitsubishi ittifakı sıkıntı yok açıklaması yaptı

Carlos Ghosn’un Japonya’da tutuklanmasının ardından Renault, Nissan, Mitsubishi ittifakında bir sıkıntı olur mu sorulara akıllara takılmıştı. Ancak ittifak sözcüsü bugün yaptığı açıklamayla ittifaka olan bağlılığımız aynen devam etmektedir dedi. Renault Nissan Mitsubishi ittifakı Carlos Ghosn

Geçtiğimiz günlerde, Renault Grubu, Nissan Motor Co. ve Mitsubishi Motor Corporation Yönetim Kurulları’nın üçü de ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda tek bir ses olarak aynı mesajı verdi ve İttifak’a olan güçlü bağlılıklarını yeniden vurguladı.

İttifak geçtiğimiz yirmi sene içinde benzersiz başarılar elde etti.

İttifaka olan bağlılığımız aynen devam etmektedir.

Renault Nissan Mitsubishi ittifakı hakkında

Renault Grubu, Nissan Motor Company ve Mitsubishi Motors, dünyanın en büyük otomobil ittifakını teşkil etmektedir. Bu ortaklık, aynı zamanda otomobil endüstrisinin en köklü ve verimli, kültürler arası işbirliği olma niteliği taşımaktadır. İttifak, 2017 yılında yaklaşık 200 ülkede toplam 10,6 milyon otomobil satmıştır. Rekabet güçlerini artırmak amacıyla işbirliğine ve aralarındaki sinerjiyi en üst düzeye çıkarmaya odaklanmış olan ittifakın, Almanya’da Daimler ve Çin’de Dongfeng gibi diğer otomobil gruplarıyla gerçekleştirdikleri stratejik ortaklıkları bulunmaktadır. Sıfır emisyonlu otomobil geliştirme alanında endüstri lideri olan ve ileri teknolojiler geliştiren bu stratejik ortaklık, düşük maliyetli otomobillerde de otonom sürüş ile araçlar arası bağlantı özellikleri ve hizmetleri sunmayı planlamaktadır.

[irp posts=”1937″ name=”2019 Yeni Toyota Prius 4 çeker ilk hibrit oldu”]

Renault Nissan Mitsubishi ittifakı Carlos Ghosn

Araba Habercisi Murat Tosun

2019 Yeni Toyota Prius 4 çeker ilk hibrit oldu

Youtube Murat Tosun