2019 Yeni Toyota Prius 4 çeker ilk hibrit oldu

Hibrit Toyota Prius yenilendi. Yeni Prius’un örtüsü Los Angeles Otomobil Fuarı’nda kaldırıldı. 4 Çeker Hibrit sistemi ilk kez
Yeni Prius’ta kullanıldı. 2019 Toyota Prius hibrit tanıtıldı

Toyota, ilk hibrit modeli olan Prius ile otomobil endüstrisinde yeni bir adım daha attı. Toyota’nın ilk akıllı ve elektrikli dört çeker sistemi Hybrid AWD-i’nin kullanıldığı 2019 model yeni Toyota Prius, ilk kez Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gösterildi.

Yenilenen Prius, çekici tasarımı, teknolojisi ve başarılı performansıyla öne çıkarken, yeni elektrikli dört çeker sistemi, şimdi çok daha güvenli sürüş ve üst düzey yol tutuşu sağlıyor.

2019 Toyota Prius Akıllı Hibrit Sistemi

Bugün 13 milyona yaklaşan hibrit otomobil satış adedi ile erişilmesi zor bir rekorun sahibi olan Toyota’nın öncü modeli Prius’un yeni jenerasyonunda arka aksta gerektiğinde ekstra tahrik sağlayan yüksek torklu bir elektrik motoru kullanıldı. Kalkış anında 10 km/s hıza kadar otomatik olarak çalışan sistem, kar, buz ve kaygan zemin gibi düşük yol tutuş şartlarını tespit ettiğinde ise, 10-70 km/s hızları arasında devreye giriyor. Kompakt ve hafif elektrikli dört çeker sistemi, konvansiyonel sistemlerdeki gibi merkezi diferansiyel ya da önden arkaya tahrik mili gerektirmediğinden bagaj alanından feragat edilmesinin önüne geçiyor.
Hybrid AWD-i modeli, soğuk havalarda üstün performans gösterecek yeni, kompakt nikel metal hibrit bataryaya sahip. Önden çekişli versiyon ise, yeni lityum iyon hibrit bataryaya sahip.

2019 Toyota Prius hibrit tanıtıldı
2019 Toyota Prius hibrit tanıtıldı

Yeni Toyota Prius ne zaman satılacak?

Çevre dostu özellikleri, yakıt ekonomisi, donanımı ve konforlu sürüşüyle dikkat çeken yeni Toyota Prius Los Angeles Fuarı’nın ardından Avrupa’daki otomobil tutkunlarıyla ilk kez 18 Ocak 2019’daki Brüksel Otomobil Fuarı’nda buluşacak. 2019 Toyota Prius’un ne zaman satılacağı hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor.

[irp posts=”1934″ name=”Uzmanından çok ciddi uyarı: Arabanın üzerindeki karları temizlemeyin!”]

2019 Toyota Prius hibrit tanıtıldı

Araba Habercisi Murat Tosun

Jeep Wrangler pickup oldu Gladiator ismiyle yollara çıkıyor

Hibrit Toyota Prius yenilendi. Yeni Prius’un örtüsü Los Angeles Otomobil Fuarı’nda kaldırıldı. 4 Çeker Hibrit sistemi ilk kez
Yeni Prius’ta kullanıldı. 2019 Toyota Prius hibrit tanıtıldı ne zaman satılacak

Youtube Murat Tosun