Çip krizi yeniden hortlar mı? Çin ve Tayvan arasında yaşananlar kötüleşirse kimse çip bulamaz!

Tayvan Çin Çip Krizi Otomotiv.
Tayvan Çin Çip Krizi Otomotiv.

Çip krizi yeniden hortlar mı? Çin ve Tayvan arasında yaşananlar kötüleşirse kimse çip bulamaz! Tayvan Çin Çip Krizi Otomotiv.

Instagram Hesabım

Bunu duymaktan bıktık, biliyorum. Pandemi ile hayatımızın her alanında duymaya başladığımız çip krizinin en çok etkilediği sektör şüphesiz otomotiv oldu. Sıfır kilometre otomobil üretimi neredeyse 2.5 yıl boyunda doğru dürüst gerçekleşmedi. Tam çip krizi bitti derken bu kez çok daha büyük bir etki yaşatabilecek bir durumla karşı karşıyayız.

Çin ve Tayvan arasında yaşanan gerginlik takip ettiğimiz gibi her geçen saat biraz daha artıyor. Gelen haberler bu durumun daha da kötüleşebileceği ve bir savaşa dönebileceği yönünde.

Çin ve Tayvan arasında olabilecek bir savaş daha önce hiç yaşamadığımız bir çip krizine neden olabilir. Çünkü dünyanın en büyük çip üreticisi Tayvan. İki dev şirketin çip üretimi bu ülkede gerçekleşiyor. Araştırabildiğim kadarıyla dünyanın çip ihtiyacının yüzde 60’ı Tayvan tarafından karşılanıyor.

Ülkeler yaşanan çip krizinin ardından önemli yatırımlar yaptı ama bunlar tam olarak faaliyete geçmedi. Tayvan’da çip üretiminin aksaması durumunda otomotiv üretimi ağır bir darbe daha alır.

İddialı tasarımıyla bakışları üzerine çeken DS 4 bu yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunuluyor!

Araba Habercisi Yaz Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 42. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 42. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Yenilenen Toyota Corolla Sedan Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Hibriti çok iddialı geliyor!

Araba Habercisi Dergisi Yaz 2022 Sayısı’nda neler var?

Tayvan Çin Çip Krizi Otomotiv.

Siz isterseniz yine de önce boyaya bakın!

Yeni Suzuki S-CROSS Türkiye Yollarına Çıktı!

Yeni MG ZS EV Son Çeyrekte Türkiye’de satışa sunuluyor.

Hoşça kal Kadjar Merhaba Austral.

Audi A6 Avant e-tron concept gösterildi!

Ateş gibi araba: Mazda 3.

Yeni Dacia Duster hiç olmadığı kadar güçlü.

Renault MORPHOZ gerçek oldu.

Elektrikli araçların menzilinde devrim: Mercedes Vision EQXX.

Tayvan Çin Çip Krizi Otomotiv.

Tayvan Çin Çip Krizi Otomotiv.

Tayvan Çin Çip Krizi Otomotiv.

Araba Habercisi Dergisi Yaz Sayisi 2022