Teşekkürler Toyota Türkiye Teşekkürler Toyota Türkiye Ailesi Teşekkürler Ali abi

Toyota Türkiye Teşekkür Mektubu.

Böyle şeyleri normalde dile getirmem. Biz otomotiv gazetecilerinin görevi size tüm çeşitliliğiyle otomotiv haberlerini ulaştırmaktır, yaşadığımız sıkıntıları değil. Benim için bu yayınları sizlere ulaştırırken ekonomik ve psikolojik olarak neler yaşadığımız sizi ilgilendirmeyen bir konu olmuştur. Ama bu hariç. Bu yazının adı Toyota Türkiye Teşekkür Mektubu.

MSE Medya şirketini kurduğumuz andan itibaren yaşadığımız sıkıntılar, ekonomik zorluklar benim gözümde sizleri ilgilendiren bir konu değildir. Ben sizlere doğru bildiğim şekilde otomotiv haberlerini aktarırım, o kadar. Evimi, arabamı, birikenleri, kira, fatura bile ödeyemeyecek duruma geldiğimi sizlerin bilmesine gerek yoktur. Ama bu hariç. 

Toyota Türkiye tarafından posta kutuma gönderilen bir elektronik posta böyle bir yazıyı yazmam gerektiğini düşündürdü. Sizleri ilgilendirmeyen bir konu ama tarihe kendim ve şirketim adına bir not düşmesi adına bu yazıyı kaleme almak istedim.

Toyota Türkiye Teşekkür Mektubu.

Hepimiz bugünlerde zor anlar yaşıyoruz ve uzun bir süre de yaşamaya devam edeceğiz. Bugünlerde sağlık (benim için her zaman en önemlisi) en önemli konumuz olmuş durumda. Bu salgında hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin, tedavi süreçleri devam edenlere Allah acil şifalar versin.

Hayatımızda ilk kez gördüğümüz günleri yaşarken posta kutuma elektronik bir posta düştü. Zor zamanlara umut olan, ayakta durmama destek olan bir mektup. Duygusal biri değilimdir ama bu mektupla kalbim, yüreğim ısındı. Maddi yönü elbette önemli. Ama hiçbir zaman maddiyata önem veren biri olmadığım için beni manevi, duygusal yönü ilgilendiriyor bu mektubun. İşte Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt imzasıyla tüm Toyota Türkiye Ailesi adına posta kutuma düşen o mektup.

Toyota Türkiye’den Gönderilen o elektronik mektup.

Değerli Murat Tosun,

Tüm dünyanın içinden geçmekte olduğu zorlu bir süreci yaşıyoruz. Bu süreç hepimizi etkilemekte; sosyal yaşantımızın yanı sıra, ekonomiye ve dolayısıyla işlerimize de olumsuz yansımaktadır.

100 yılda bir gelen böylesine zorlu ve “Kurtuluş Savaşı” olarak adlandırdığımız bu süreçte; firma olarak biz de öncelikle temel sorumluluklarımızı yerine getirirken, çalışanlarımızın ve ailelerinin mağdur olmadan bu süreci atlatmaları için önlemler almaktayız.

Toyota olarak satışlarımızın ve buna bağlı olarak gelirlerimizin düşmeye başladığı içinde bulunduğumuz dönemde ve önümüzdeki aylarda durumun daha da olumsuz gelişme ihtimalini gözlemlemekteyiz. Buna paralel olarak, bu zorlu dönem geçene kadar harcamalarımızı minimum seviyede tutmak ve öncelikle çalışanlarımızın ücretlerini ödeyecek şekilde planlamalar yapmaktayız.

Bu paralelde; pazarlama iletişiminin minimum seviyelerde seyretmesi doğal ve kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu gibi dönemlerde, firmaların karlılıklarından ziyade, bir çeşit ayakta kalma mücadelesi vermesi ve bu mücadelede, toplumun her kesiminin birbirine gücü oranında destek olması gerekmektedir.

İşte bu noktadan hareketle; Toyota ailesi olarak stoklarımızda çok az miktarda araç kalmış olmasına rağmen, siz otomotiv basınını desteklemek amacıyla, normal iletişim planımızın dışında, özel bir kampanya planlaması da yapma kararı almış bulunuyoruz. Buna göre aldığımız karar doğrultusunda Nisan ayında yayınınıza destek vereceğimizi belirtmek isterim.

Önümüzdeki dönemlerde gelişmelerin nasıl olacağını bilmemekle beraber, bu zorlu süreci birlikte ve dayanışma içinde aşacağımıza olan inancım tamdır. Bu vesile ile size, ailenize ve çalışma arkadaşlarınıza sağlıklı günler dilerim.

Saygı ve sevgilerimle,

Ali Haydar Bozkurt

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

Dediğim gibi sizleri hiç ilgilendirmeyen bir konu bu. Ama benim adıma yüz binlerce liraya bedel bir mektup. Yüreğim ısındı bu satırları okurken.

Teşekkürler Toyota Türkiye, Teşekkürler Toyota Türkiye Ailesi, Teşekkürler Ali abi.

Zorluklardan ayağa kalkmamıza yardımcı olan bu mektubunuzu hayatımın sonuna kadar unutmayacağım.

 

.

Araba Habercisi Nisan 2020 Sayısı Çıktı! Araba Habercisi Nisan Sayısında Neler Var?

[irp posts=”16289″ name=”Araba Habercisi Nisan 2020 Sayısı Çıktı! Araba Habercisi Nisan Sayısında Neler Var?”]

Instagram Hesabım