Volvo’nun Sahibi Çinli Geely Holding Uçan Taksi Üretmek İçin Harekete Geçti! Videolu.

Uçan Taksi Gerçek Oluyor
Uçan Taksi Gerçek Oluyor

Uçan Taksi Gerçek Oluyor, Uçan Taksi Geliyor, Çinli Uçan Taksi, Uçan Taksiler Gerçek Oluyor, Geely Uçan Taksi Yapıyor, Çinli Holding Uçan Taksi Yapıyor, detaylar haberde. 2010’dan beri Volvo’ya da sahip olan Çinli endüstri devi Geely Holding, Almanya’da faaliyet gösteren otonom uçan taksi girişimi Volocopter’a yatırım yaptı. Geely’nin yaptığı yatırımın 55 milyon dolar olduğunu belirtildi. Volocopter, aldığı bu yatırımla birlikte lansman hazırlıklarını hızlandırmayı planlıyor.

Araba Habercisi Dergisi, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Volocopter’ın geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı kent içi ticari yolcu taşımacılığına yönelik VoloCity’e yatırım yapan Geely’nin, sonraki aşamalarda da yatırımını devam ettirmesi bekleniyor. Volocopter daha önce Intel ve Daimler’den de yatırım almıştı. Aldığı bu yatırımın tamamını Ar-Ge’ye harcayacaklarını açıklamıştı. Geely’den VoloCity için alınan yatırımla ticari taksi hizmeti sadece Avrupa’yla sınırlı kalmayıp Çin pazarında da faaliyet gösterecek.

Jetgillerden beri uçan araba hayalinin Volocopter ile gerçek olması ve bunun ticari taksi olarak kullanılabilmesi tüm dengeleri değiştirecek. Volocopter elektrikle çalışıyor ve iki kişi taşıyabiliyor. Ayrıca dikey iniş ve kalkış da yapabiliyor.

Volocopter’ın ticari taksi olarak kullanılacağının açıklanmasının ardından merak edilen ücretlendirme konusu ise henüz net değil. Şu an bir helikopter uçuşuyla aynı değerde olacağı düşünülse de ilerleyen zamanda bu fiyatların düşmesi bekleniyor. Uçan taksi konusunda Volocopter yalnız değil. Lilium, Kitty Hawk, eHang ve Uber gibi firmalar da uçan taksiler üzerinde çalışmalar yapıyor.

Audi RS 4 Tanıtıldı! Tek Kelimeyle Muh-te-şem Olmuş! Teknik Özellikleri Neler?

Uçan Taksi Gerçek Oluyor! Araba Habercisi Dergisi.

Araba Habercisi Dergisi Ekim Sayısında Neler Var?

Peugeot 508 100 kilometrede 1.3 litre tüketiyor!

Volkswagen Passat Yarı Otonom Olarak Satışa Sunuldu.

3 Boyutlu Gösterge Panelleri arabaların yeni oyuncağı oluyor.

Citroen C5 Aircross Kompakt SUV sınıfını karıştırdı.

Honda Civic Type R ile Teste Çıktık.

Subaru Forester hibrit seçeneğiyle geliyor.

DS3 Crossback Kalitesi ile oyunu bozacak mı?

Amiral Gemisi Renault Koleos Yenilendi.

Elektrikli Porsche, Tesla’yı tahtından eder mi?

En Çok Satan Arabaları araştırdık.

Teknoloji Dergisi GoToTechno Ekim Sayısı Çıktı!

Teknoloji Dergisi GoToTechno Dergisi kolay anlaşılan diliyle ön plana çıkan bir dergi. Araba Habercisi Dergisi’nin hediyesi olmasının dışında Turkcell Dergilik üzerinden tüm sayıları ücretsiz okuyabilirsiniz.