Volkswagen T-Roc Test Sürüş İzlenimlerimi yazdım! VW T-Roc ilk doğum anında hayata 2-0 önde başladı!

Volkswagen TRoc testleri.
Volkswagen TRoc testleri.

Volkswagen TRoc testleri, Volkswagen TRoc testi, Volkswagen TRoc test sürüşleri, Volkswagen TRoc yorumları, VW TRoc testlerini oku.

Volkswagen T-Roc Test Sürüş İzlenimlerim yayında! Onun için Golf’ün SUV versiyonu deniyor! İlk doğum anında hayata 2-0 önde başladı. Volkswagen TRoc testleri, Volkswagen TRoc testi, Volkswagen TRoc test sürüşleri, Volkswagen TRoc yorumları, VW TRoc testlerini oku.

Instagram Hesabım

Kompakt SUV Volkswagen T-Roc sınıfının en iddialı oyuncularından biri olarak rekabete dahil oldu. Peki çok güçlü rakiplerinin olduğu sınıfta iş yapabilecek mi? Yaptı bile…

Volkswagen T-Roc tasarım özellikleri nasıl?

Onun için Golf’ün SUV versiyonu deniyor. Volkswagen yönetimi de bu aracı kompakt SUV sınıfında olarak açıklıyor. Bazı eleştiriler onun bir alt sınıfta olduğuna dikkat çekse bile durum bu. Kompakt oyuncu boyutlarını karşılayabilen Volkswagen T-Roc tasarım konusunda tipik marka detaylarını taşıyor. Bu durum iyi mi kötü mü bizler artık tam olarak karar veremiyoruz. Çünkü bir kısım artık radikal bir değişim beklerken diğer bir kısım bu tasarımı seviyor ve değişmesini de istemiyor. Nereden bakarsanız bakın onun logosunu görmeden Volkswagen modeli olduğunu anlıyorsunuz ve bu bize göre bir avantaj. Yüz tasarımında öz güvenli bir araç olduğunu gösteren detaylar yer alıyor. Markasından aldığı güç ve Volkswagen’in başarılı yüz tasarımı T-Roc modeline de yakışmış. Kaliteli tasarım detayları ön taraftan başlıyor ve şişkin çamurluk detayları ile profil görünümüne geçiyor. Ona yandan baktığınız zaman son derece atletik bir kimliği sahip olduğunu hemen fark ediyorsunuz. Arka tasarım detaylarında eğimli cam formu sayesinde bu dinamik detayları devam ettiriyor. Tampon tasarımın bol katlı yapısı da başarılı görünmesini sağlıyor. Ancak bu bölümden ona bakıldığında kompakt sınıfta değil küçük SUV sınıfında yer alan bir araç gibi görünüyor.

280 beygirlik Yeni Hyundai i30 tanıtıldı! Hyundai N departmanı bu kez inanılmaz bir iş yaptı!

Volkswagen T-Roc iç mekan özellikleri nasıl? Volkswagen TRoc testleri.

Yaşam alanı genişliğini öncelikli olarak Kompakt SUV sınıfında yer alan rakipleri göz önüne alarak değerlendirdik. Bu rekabette bazı modellerin gerisinde bir yaşam alanı genişliği sunarken bazı modellerle başa çıkabilecek bir yapıya sahip. Yaşam alanı genişliğinin nasıl olduğunu karar vermek aslında biraz olsun size kalmış bir durum. Ne kadar büyük ya da ne kadar küçük bir kullanım alanının sizin için yeterli olacağına göre bu durum belli olacaktır. Ancak bizim yorumumuz sınıfında ön plana çıkan araçlara göre biraz daha küçük bir yaşam alanına sahip olduğu yönünde. Yaşam alanı tasarımı konusunda daha önce bir Volkswagen modeli kullandıysanız yabancılık çekmeyeceğiniz yüzde 100 garanti. En önemli yenilik dijital değişimler olarak diğer modellerde olduğu gibi bu araçta da karşımıza çıkıyor. Eski Volkswagen yaşam alanına göre dijital göstergeler daha şık ve daha kullanışlı. Parlak detaylar ve krom parçalarla renklendirilen yaşam alanının bazı yerlerinde sert plastik malzemenin kullanılmış olduğu ise meraklı gözlerden kaçmayacaktır. Eşya gözlerinin sayısını yeterli bulduğumuz araçta 445 lt ile oldukça iyi bir bagaj hacmi de bulunuyor.

Honda Civic Sedan LPG testimi okumak isterseniz tüm detaylarıyla yayında! İşte LPG’li Civic Sedan testi!

Volkswagen T-Roc motor özellikleri nasıl?

Volkswagen TRoc testleri.

Söz konusu motor özelikleri olduğunda tek bir ürün karşınıza çıkıyor. Bu kompakt SUV bir araç için negatif bir özellik. Çünkü hepimizin tahmin edeceği gibi bu sınıfta dizel otomatik araçlar ilgi görüyor ve satış rakamlarının büyük bir bölümünü onlar oluşturuyor. Volkwagen T-Roç modelindeyse bizlerin sevdiği bir ünite olan 1.5 litre benzinli TSI görev yapıyor.
1498 cc hacmindeki turbo benzinli ünite 150 beygir güç ve 250 Nm tork üretiyor. Fabrika verilerine göre 0-100 km/s hızlanmasını 8.4 saniye gibi iddialı bir sürede tamamlayan T-Roc’un maksimum hızıysa 205 km/s olarak açıklanıyor. Yapmış olduğumuz test sırasında bu verilere ulaşma konusunda bir sıkıntı yaşatmayacağını ispat ediyor. 7 ileri oranlı DSG şanzımanla kombine edilen ünite ayağınızın altında ne zaman kullanmak isterseniz bir güç olmasını sağlıyor. Özellikle ara hızlanma sonuçları bizleri son derece mutlu etti. Yakıt tüketimi açısından fabrika verilerinde ortalama 5.6 litre gibi bir veri sunuluyor. Bizler 100 km uzunluğundaki karma yol şartlarında yaptığımız test sırasında 7.8 litrelik bir sonuca ulaştık.

Volkswagen T-Roc konfor ve yol tutuş özellikleri nasıl?

İşte söz konusu burası olduğunda her şeyi bir kenara bırakmak gerekiyor. Volkswagen markasının başarılı satış rakamlarına ulaşmasının kilit anahtarı burada yatıyor. Sürüş güvenliği, sürüş keyfi ve konforu bir arada sunmayı başaran marka bu özellikleri kompakt SUV T-Roc’da da kullanıcısına sunuyor. Güvenlikten ödün vermeyen karakteri gerçekten çok etkileyici. Çoğunlukla elektronik yardımcılarına bile iş düşmeden güvenliği sağlıyor. Güvenlik yardımcıları da sürüş keyfini törpülemeden üzerlerine düşen görevi yerine getiriyor. Uzun süreli yolculuklar sırasında da konforlu olan karakteri onunla uzun yol yapma isteğinizi artıracak detaylardan. Onu kullanmak gerçekten de keyif veriyor. Yaşam alanı gürültü yalıtımı da başarılı. Her türlü yol şartında yaşam alanının sessiz kalmasını sağlıyor. Lastik gürültüsü kullandığımız asfalt yollardan da kaynaklı olabilir ama yaşam alanına beklediğimizden biraz daha fazla yansıdı.

Volkswagen T-Roc güvenlik EuroNCAP test sonucu nasıl?

EuroNCAP çarpışma testlerine 2017 yılında alınan Volkswagen T-Roc son derece başarılı sonuçlara imza atmayı başardı. 5 yıldız almayı başarırken, çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 87, yetişkin yolcu güvenliğinden yüzde 96 ve yaya yolcu güvenliğinden yüzde 79 puan almış. Güvenlik yardımcılarından aldığı puansa yüzde 71.

Volkswagen T-Roc Yorumlarım nasıl?

Volkswagen markasının aile genlerinde bulunan tüm kabiliyetlerin yer aldığı bir araç. İlk doğum anında hayata 2-0 önde başladı deriz ya, işte o arabalardan biri. Bu avantajı iyi kullanacak gibi görünüyor ama hem dizel otomatik eksikliği hem de yüksek fiyatı bunu törpüleyecektir.

Volkswagen T-Roc Teknik Özellikleri nasıl? Volkswagen TRoc testleri.

Motor: 1.5 lt /Motor Hacmi: 1498 cc / Silindir Adedi: 4 /Maksimum Güç: 150 HP/Maksimum Tork: 250 Nm

Volkswagen T-Roc Modelinin Performans Verileri
0-100 km/s Hızlanma: 8.4 sn / Maksimum Hız: 205 km/s

Volkswagen T-Roc Frenleri
Ön: Hava kanallı disk /Arka: Disk

Volkswagen T-Roc Yakıt Tüketimi Miktarı
Yakıt Türü: Dizel Şehir İçi: 6.8 lt/100 km/ Şehir Dışı: 4.9 lt/100 km /Karma: 5.6 lt/100 km / Test: 7.8 lt/ 100 km / CO2 Emisyonu: 127 gr/km

Volkswagen T-Roc Boyutlar
Uzunluk: 4234 mm /Genişlik: 1819 mm /Yükseklik: 1573 mm /Dingil Mesafesi: 2590 mm

Volkswagen T-Roc Bagaj kapasitesi
445 lt /Yakıt Depo Kapasitesi: 50 lt /Boş Ağırlık: 1350 kg Lastik Boyutu: 215/55 R17

1.000 TL’den başlayan taksitlerle ikinci el araç satmaya başladılar! Bu kampanya çok konuşulur!

Volkswagen TRoc testleri.

Volkswagen TRoc testleri
Volkswagen TRoc testleri