0 km XIAOMI otomobil satın alınır mı? Akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi otomobil sektörüne girdi!

Xiaomi SU7 0 km otomobil 2024
Xiaomi SU7 0 km otomobil 2024

0 km XIAOMI otomobil satın alınır mı? Akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi otomobil sektörüne girdi! Xiaomi SU7 0 km otomobil 2024.

Otomobil piyasasında elektrikli geçişle birlikte ilginç günler yaşıyoruz. Otomobil üretmenin eskisine göre daha kolay görülmesi nedeniyle arka arkaya yeni markalar, yeni otomobil modelleri karşımıza çıkıyor. Otomobil pazarındaki bu hareketlilik teknoloji konusunda öne çıkan akıllı telefon üreticilerinin de aklını çelmeye devam ediyor. Son dönemlerde en çok konuşulan yeni otomobil modeliyse Xiaomi SU7 oldu. Çinli telefon üreticisi üretim maliyetlerinin rakiplerine göre daha az olması nedeniyle bu konuda avantajlı görünüyor. Çinli telefon üreticileri otomobil üretme hevesi konusunda sadece Xiaomi ile sınırlı değil. Huawei markası da elektrikli otomobil için çalışmalarını son hızla sürdürüyor. 

Neyse, konumuza dönersek. Xiaomi SU7 üç farklı seçenekle karşımıza çıkacak elektrikli otomobillerden biri olacak. Başarılı bir tasarım formu olan bu sedan araçla ilgili en önemli iddialardan biri öncelikli olarak fiyatı. 20 bin dolar seviyelerinde yer alacak bir elektrikli otomobil olacağı iddiaları var. Aracın motor seçeneği açısından 295 HP ve 386 HP güç üreten seçeneklerinin olacağı iddia ediliyor. Bu arada Xiaomi akıllı telefon işinde yaptığı gibi POCO, Redmi gibi alt markalarla da bu işe girmesi kimse için sürpriz olmayacak. Xiaomi SU7’nin yollarda görüldüğü iddiaları ve üretiminin öyle çok uzak değil, 2024 yılının ilk çeyreğinde olacağı da gelen iddialar arasında yer alıyor. Elbette bu yolda en önemli plan bu aracın var olan bir Çinli otomobil üreticisinin fabrikasından (BAIC Group) yollara çıkacak olması.

Otomobil sektöründe bakalım daha neler göreceğiz? Bunu tam olarak kestirmek gerçekten çok güç. Telefon satış rakamları açısından iPhone ve Galaxy karşısında başarılı olamayan Xiaomi bakalım otomobil pazarında neler yapabilecek?

Yedieminlerdeki araçlar için yeni süreç başladı! Yediemin otoparklarındaki araçlar yollara dönüyor!

Araba Habercisi SONBAHAR 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin SONBAHAR 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Xiaomi SU7 0 km otomobil 2024.

Xiaomi SU7 0 km otomobil 2024

Xiaomi SU7 0 km otomobil 2024.

Chery Subat 2024 Araba Habercisi

OTOMOTİV GAZETE SAYFASI

BYD Cenevre Otomobil Fuarı 2024

Youtube Murat Tosun Araba

ARABA HABERCİSİ KIŞ ŞUBAT 2024 SAYISI

Araba Habercisi Dergisi Subat 2024

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba