Yeni Ford Focus ne zaman satışa sunulacak? Türkiye satış tarihiyle ilgili tahminler nasıl yapılıyor?

Yeni Ford Focus 2022.
Yeni Ford Focus 2022.

Yeni Ford Focus ne zaman satışa sunulacak? Türkiye satış tarihiyle ilgili tahminler nasıl yapılıyor? Yeni Ford Focus 2022.

Instagram Hesabım

Makyajlanan Ford Focus iddialı bir değişim geçirmiş. Kompakt sınıfın en önemli oyuncularından biri olan Ford Focus için aslında makyaj değil de bir yenilenme operasyonu geçirmiş bile diyebilirim. Çünkü yeni motor seçenekleri, yeni şanzımanı, yeni teknolojik özellikleriyle oldukça önemli bir değişim geçirmiş. Ford yönetimi yeni Focus modelini tanıtırken insan odaklı bir araç olduğunu da özellikle dile getirmiş durumda. Ford’un “insan merkezli” tasarım felsefesinin yeni bir yinelemesi olarak bu konuyu açıklamış durumdalar.

Titanium, ST-Line ve Active varyantlarına daha farklı bir yaklaşımla Focus’un dış tasarımına daha fazla güven ve cesaret getiren bir tasarım olduğu da dile getiriliyor. Tasarıma baktığım zaman (ben seviyorum) benim beklentilerimi karşılayan hatta gözüme son derece iyi görünen bir otomobil. Gelişmiş sürücü yardım teknolojileri konusunda her zaman ön plana çıkan Ford Focus modelinde bu özelliklerin sayısı da artırılmış durumda. Ford Focus’un yenilenen yüz tasarımı yerini aldığı modele göre çok daha iyi olmuş durumda. Daha küt bir tasarım formunun kullanılmış olması nefis bir karar olmuş.

Yedi vitesli, çift debriyajlı Powershift otomatik şanzıman özellikle hibrit seçeneklerle Focus karakterini bozmadan çalışması için yeniden geliştirilmiş. Yeni şanzımanın hibrit güç aktarma sisteminin elektrikle güçlendirilmiş performansını tipik Focus eğlenceli sürüşünü desteklemek için bu değişim yapılmış.

İç mekan ise çağ atlamış durumda. Yeni göstergeler, yeni eğlence ve bilgi ekranı efsane olmuş. Biraz büyük mü? yorumları olacaktır ama olsun artık.

Yeni Ford Focus’un İngiltere satış fiyatı 22.465 Sterlin olarak açıklandı. Eskisine göre daha iyi bir fiyat yorumu yaptılar. Yenilenen Ford Focus’un Türkiye’de 2022 yılı ilk çeyrekte satışa sunulması bekleniyor.

Hyundai Tucson Fiyat Listesi güncelleniyor! En son açıklanan Hyundai Tucson fiyat listesi nasıldı?

Yeni Ford Focus motor seçenekleri

Ford Focus 125 PS 1.0 litre EcoBoost Hybrid

Ford Focus 155 PS 1.0 litre EcoBoost Hybrid

Ford Focus 100 PS 1.0 litre EcoBoost

Ford Focus 95 PS 1.5 litre EcoBlue

Ford Focus 120 PS 1.5 litre EcoBlue

Ford Focus ST 280 PS 2.3 litre EcoBoost

2021 Skoda Octavia sadece iki ayda ne kadar zamlandı? İşte Eylül Kasım 2021 fiyat karşılaştırması!

Araba Habercisi Kasım 2021 Sayısını Nerelerden Okurum? Otomobil Dergileri 2021 Kasım.

Araba Habercisi Dergisi 34. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 34. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Kasım 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

Yeni Ford Focus 2022.

Yeni Ford Focus 2022.
Yeni Ford Focus 2022.

ARABA HABERCİSİ HAZİRAN SAYISI

Araba Habercisi Haziran 2023 Kapak web

OTOMOTİV GAZETE SAYFASI

Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 29 Mayis 2023

Hyundai Araba Habercisi Nisan 2023

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba