Yeni Ford Kuga Hibrit 50 km Elektrikli Menzili Nerede Kullanacağınızı Seçtiriyor!

Yeni Ford Kuga Hibrit

Yeni Ford Kuga tanıtıldı. Ford Kuga Plug-In Hybrid’in dikkat çeken özelliği pillerini şarj ettikten sonra sunabileceği 50 km menzili ne zaman kullanacağınıza sizin karar verebiliyor olmanız. Yeni Ford Kuga Hibrit

Ford Kuga, Ford Kuga Yorum, Ford Kuga Özellikler, Ford Yorum, Kuga Yorum, Araba Dergisi, Otomobil Dergisi, Araba Test, Otomobil Test

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Kuga Plug-In Hybrid içten yanmalı motorun menzil özgürlüğünü ve elektrikli motor sistemlerin verimliliğini bir arada sunuyor. Sistemde 2,5 litre hacimli benzinli motoru elektirkili motor ve jeneratör ile 14,4 kWh kapasiteli lityum batarya destekliyor.

225 PS güç üreten ve Ford’un Avrupa’daki ilk şarj edilebilir hibrit çözümü olan sistem 50 km’nin üzerinde bir elektrikli menzil sunarken, 1,2 lt/100 km yakıt tüketimi ve 29 gr/km C02 salım değerine imza atıyor. Sol çamurluğa entegre şarj soketi üzerinden şarj edilebilen batarya ayrıca sürüş esnasında fren enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren rejeneratif şarj teknolojisiyle de şarj edilebiliyor.

Bataryanın 230 Volt ile şarj edilmesi 4 saat sürüyor. Sürücüye var olan şarjı ne zaman ve ne şekilde kullanacağını seçme imkânı sunan; EV Auto, EV Now, EV Later ve EV Charge olmak üzere dört farklı elektrikli sürüş modu bulunuyor. Bataryanın şarjı en düşük seviyeye indiğinde sistem otomatik olarak içten yanmalı motoru elektrikli motorun desteklediği EV Auto sürüş moduna geçiş yapıyor.

Ford Kuga EcoBlue Hybrid

Ford Kuga EcoBlue Hybrid versiyonunda Ford’un 150 PS gücündeki 2,0 litre EcoBlue dizel motoru devreye giriyor. Yarı hibrit sistemde kayış ile tahrik edilen entegre bir marş motoru/jeneratör (BISG) yer alıyor. Yavaşlama ve fren anında enerji kazanımı sağlayan ve depolayan marş jeneratörü aynı zamanda 48 Volt’luk hava soğutmalı lityum ion bataryayı şarj ediyor.

Marş jeneratörü ayrıca depolanan enerjiyi kullanarak bir yandan aracın elektrik donanımlarını beslerken diğer yandan da normal sürüşlerde ilave tork ile benzinli motoru destekliyor. Kuga’nın Auto Start-Stop özelliğini daha fazla kullanmasını sağlayan 48 Volt besleme sisteminin de katkısıyla 132 gr/km CO2 salım ve 5.0 lt/100 km yakıt tüketimi değerleri mümkün oluyor.

Kuga Hybrid versiyonunda kendi kendini şarj eden bir hibrit sistem bulunuyor. 2,5 litre hacimli benzinli motoru destekleyen elektrikli motor, jeneratör ve lityum bataryadan oluşan elektrikli sistem sıfır emisyonlu salt elektrikli sürüşe imkan tanıyor. 130 gr/km CO2 emisyon değerine ve 5.6 lt/100 km tüketim değerine imza atan Kuga Hybrid 2020 yılının sonlarında önden çekiş ve Ford Akıllı 4×4 Çekiş versiyonlarıyla satışa sunulacak.

[irp posts=”3500″ name=”Renault 30.000 TL peşinat ve Aylık 1.500 TL’den başlayan taksit fırsatı sunuyor! Bu İyiymiş!”]

Yeni Ford Kuga Hibrit

Honda Civic ve CR-V Modellerinde Bahar Kampanyası Başladı! Hangi Fırsatları Sunuyorlar?

Youtube Murat Tosun