Yeni Peugeot 308 Türkiye’de ne zaman tanıtılacak? Markadan gönderilen basın davetiyle bu tarih ortaya çıktı!

Yeni Peugeot 308 ne zaman geliyor
Yeni Peugeot 308 ne zaman geliyor

Yeni Peugeot 308 Türkiye’de ne zaman tanıtılacak? Markadan gönderilen basın davetiyle bu tarih ortaya çıktı! Yeni Peugeot 308 ne zaman geliyor?

Instagram Hesabım

Yeni Peugeot 308 modelinin Türkiye’ye geliş tarihi birkaç kez ertelenmişti. Ancak gönderilen basın davetiyle birlikte Yeni modelin Türkiye’de ne zaman tanıtılacağı ve satışa sunulacağı açıklanmış oldu. Aldığım davet metnine göre Peugeot 308 19-22 Eylül 2022 tarihleri arasında Göcek’te tanıtılacak ve hemen ardından Türkiye’de satışa sunulacak.

Peugeot’nun yeni dönem stratejilerinin kalbinde elektrifikasyon yer alıyor ve marka, bu hedef doğrultusunda adımlarını hızlı bir şekilde atmaya devam ediyor. Markanın bu çalışmaları arasındaki en yakın örneğini ise yeni 308 oluşturuyor. Bu kapsamda yeni 308; Avrupa pazarlarındaki satışına, başlangıcından itibaren sedan ve station wagon versiyonlarında iki farklı şarj edilebilir hibrit motor seçeneğiyle sunulacak.

Sunulan modellerden HYBRID 225 e-EAT8; 180 HP gücündeki PureTech motor, 81 kW gücünde elektromotor ve 8 vitesli e-EAT8 şanzımanla bir araya gelerek, 225 HP’lik gücü kullanıma sunuyor.

HYBRID 180 e-EAT8 ise 150 HP gücünde PureTech motor ve 81 kW gücünde elektromotor ile 8 vitesli e-EAT8 şanzımanı bir araya getiriyor.

PEUGEOT, bu yıl hem binek hem de ticari araçlar olmak üzere ürün yelpazesindeki elektrikli araç oranını %70’e çıkarmayı hedefliyor. Bu oranı 2023 yılına kadar %85’e çıkarmayı hedefleyen marka, 2025 yılında ise Avrupa’da ürünlerinin %100’ünü elektrikli olarak pazara sunacak. Peugeot 308 ailesinde bildik motor seçenekleri de yer alacak.

Opel Türkiye Haziran 2022 kampanyasını açıkladı! Haziran kampanyasında Opel markası neler sunuyor?

Araba Habercisi Haziran 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 41. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 41. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Opel Türkiye Haziran 2022 kampanyasında neler var? Opel Mokka için nasıl bir kampanya açıklanıyor?

Yeni Peugeot 308 ne zaman geliyor?

Yeni Peugeot 308 ne zaman geliyor

Yeni Peugeot 308 ne zaman geliyor?

Hyundai Tucson Araba Habercisi