YENİ VOLKSWAGEN TIGUAN NE ZAMAN GELECEK? O seçenek gelirse Engelli Raporuyla satın alınabilir!

Yeni VW Tiguan Ne Zaman Satılacak
Yeni VW Tiguan Ne Zaman Satılacak

YENİ VOLKSWAGEN TIGUAN NE ZAMAN GELECEK? O seçenek gelirse Engelli Raporuyla satın alınabilir! Yeni VW Tiguan Ne Zaman Satılacak?

CHERY SATIN ALIRSAM BAŞIMA NELER GELİR?

Volkswagen, Tiguan’ın üçüncü neslinin tanıtımını yaptı. Açıklanan bilgilere göre Yeni Volkswagen Tiguan Avrupa’da gelecek yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak. 2024 VW Tiguan modeli Türkiye’de de yılın ilk çeyreğinin sonlarında satışa sunulacak. Bu arada Yeni Tiguan’ın ön satışları Avrupa’da başladı. Tiguan’ın 96 kW (130 PS) 48 V hafif hibrit baz versiyonu Almanya’da 36.600 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Eğer bu motor seçeneğini Volkswagen Türkiye getirirse en uygun fiyatlı kompakt SUV modellerden birisi olur. Eğer engelli raporuyla araç satın alma limiti 1.6 milyon TL olur ve bu motor seçeneğiyle gelirse ÖTV muaf olarak satın alınabilme ihtimali var! Ancak Doğuş Otomotiv Volkswagen ne yapar bunu kestirmek güç.

Dış tasarımında olduğu gibi Tiguan’ın iç mekanı da tamamen yeni bir konsept ve tasarıma sahip. Volkswagen markasının elektrikli modellerinin tasarımına benzer bulduğum Tiguan’ın geçmiş nesillere göre biraz daha farklı bir tasarımı var. Bunun yerine modelin ismine yakışır bir şekilde elektrikli model ailesine benzetmek yerine Tiguan’a kendine has bir tasarım yapılabilirdi. Yalnızca otomatik şanzımanla satışa sunulacak olan Yeni Volkswagen Tiguan’da tanıdığımız TSI ve TDI motorlar satışa sunulacak. Bunlara hafif hibrit seçeneği de eşlik edecek. Tiguan bence en büyük şovunu şarj edilebilir hibrit PHEV ile yapacak. İlk açıklanan bilgilere göre PHEV Tiguan 100 kilometreye varan bir elektrikli sürüş menzili sunacak. Bu benim 3 günlük ihtiyacımı rahatlıkla karşılayacak bir menzil. Benzinli motora da sahip olduğu için menzilinin bitmesi gibi bir sıkıntısının olmaması da büyük bir artı olacak. Bu model Türkiye’de satışa sunulabilir ama fiyatı çok yüksek olacaktır.

CUPRA ARALIK 2023 KAMPANYASI! Tasarımıyla beğenilen Cupra’nın açıkladığı kampanyada neler var?

Araba Habercisi SONBAHAR 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin SONBAHAR 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Yeni VW Tiguan Ne Zaman Satılacak?

Yeni VW Tiguan Ne Zaman Satılacak

Yeni VW Tiguan Ne Zaman Satılacak?

Youtube Murat Tosun