Çinli Elektrikli Araba Üreticisi Nio Değiştirilebilir Bataryalara Sahip Modelleriyle İddialı!

Elektrikli Arabalar Çin Nio Modelleri
Elektrikli Arabalar Çin Nio Modelleri

Çinli elektrikli araba üreticisi Nio, değiştirilebilir bataryalara sahip modellerini gün yüzüne çıkardı. Nio CEO’su William Li, hali hazırda model gamlarında bulunan 2 crossover modeline ET Preview dört kapılı sedan modeli ekleyerek model gamlarını genişlettiklerini belirtti. Elektrikli Arabalar Çin Nio Modelleri

Araba Dergileri, Araba Dergisi, Otomobil Dergileri

Araba Habercisi Dergisi

Youtube.com/msemedya

Resmi olarak sedan modelin çıkış tarihi henüz belli değil, SUV modeller öne çekilmiş durumda. Fakat beklentiler sedan modelin 2020 yılında çıkması yönünde. Nio markası, 2018 yılının Haziran ayında ES8 elektrikli crossover modelinin teslimatlarına Çin’de başlamıştı. Bugüne kadar da 15.337 adet sattı. Bu aysa kompakt crossover modeli olan ES6’nın teslimatlarına başladı.

[irp posts=”5251″ name=”Araba Dergisi Araba Habercisi Dergiliklerde! Haziran Sayısında Tüm SUV’lar Var!”]

Kullanıcının Nabzını Tutuyoruz! Yeni Peugeot 2008’in Başlangıç Fiyatı Ne Kadar Olur?

Elektrikli Araba Nio Kokpit Tasarımı
Elektrikli Araba Nio Kokpit Tasarımı

Nio, modellerini Amerika ve Avrupa’da da satmak için sabırsızlanıyor. Ancak şu anda tek odaklandığı pazar, Çin pazarı. Çin devletinin iştiraki olan JAC ile ortak üretim yapılıyor. Üretim yapılan tesisin yıllık kapasitesi 100.000 araç. 2019 sonuna kadar 2 crossover modelini de üretim bandına alarak aylık 8.000 araçlık kapasiteye ulaşmayı hedefliyorlar.

Marka ayrıca Amerikalı sermayedarlarının açtığı dava ile de uğraşıyor. CEO William Li, bu konuyu önemsiz bir konuymuş gibi geçiştirmeye çalışsa da ciddi iddialarla karşı karşıya. Li, açılan davanın elle tutulabilir kanıtlara sahip olmadığını söylese de 5 Nisan’da açılan dava hala görüşülmeye devam ediliyor. Davanın konusu ise Nio markasının kendi fabrikasını kurması yerine JAC ile iş birliğine giderek modellerini üretmesinden kaynaklanıyor. William Li, bu durumun firmaları için daha karlı olduğunu ve daha az yatırımla projelerini hayata geçirdiklerini belirterek, yatırımcıların da daha çok kar elde edeceğini belirtiyor.

[irp posts=”2990″ name=”Volvo XC40 D4 AWD 1 Kadın 1 Erkek Testi Youtube MSE Medya Kanalında Yayında”]

Elektrikli Arabalar Çin Nio Modelleri

Araba Habercisi Dergisi

Youtube Murat Tosun