Ford Ka+ Üretimden Kaldırılıyor! Hoşçakal En Sevdiğim Arabalardan Biri Daha!

Ford Ka Üretimi Sonlandırılıyor
Ford Ka Üretimi Sonlandırılıyor

Ford, Avrupa’da satışını yaptığı Ka+ modelinin satışlarına son verecek. Ford yetkililerinin yaptığı açıklamada, Ka+ modelinin 2020’de karbon emisyonu yüzünden cezalara maruz kalacağını belirtti. Küçük sınıfta yer alan modeller, Avrupa’daki otomobbil üreticileri için sorunlu hale geldi. Düşük satış rakamları nedeniyle, Avrupa Birliği’nin karbon emisyonu mevzuatlarına uyum için geliştirme maliyetlerini karşılamayan modeller üretimden kaldırılıyor. Ford Ka Üretimi Sonlandırılıyor!

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araç Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

PSA Grubu’nda yer alan Opel, Karl ve Adam modellerini, Citroen C1 modelini, Peugeot ise 108 modelini üretimden kaldırmayı planlıyor. VW Grubunda ise VW Up, Skoda Citigo ve Seat Mii yerine tamamen elektrikli küçük sınıf kompakt modeller üretilmesi planlanıyor.

Ford, 2016 yılında Ka+ modelini Hindistan’da üretip Avrupa’da satışına başlamıştı. Geçtiğimiz yıl Ford, Avrupa’da 50.000 adetten fazla Ka+ modeli sattı. Bu yıl ise Mayın ayına kadar 22.406 adetlik satış gerçekleşti. Avrupa bayilerine Nisan ayının başlarında Ford Ka+ modelinin sevkiyatlarının yavaşlayacağı ve Eylül ayında da tamamen duracağı duyurulmuştu. Ford daha önce C-Max ve Grand C-Max modellerini de üretimden kaldırmıştı.

Ford Ka Üretimi Sonlandırılıyor! Araba Habercisi Dergisi.

Ford Ka Üretimi Sonlandırılıyor
Ford Ka Üretimi Sonlandırılıyor

[irp posts=”5601″ name=”Teknoloji Dergisi GoToTechno Hediyeli Araba Habercisi Yaz Sayısı Dergiliklerde Çıktı!”]

Teknoloji Dergisi GoToTechno Hediyeli Araba Habercisi Yaz Sayısı Dergiliklerde Çıktı!

2020 Audi Q3 Sportback Modeli Tanıtıldı! Özellikleri Neler? Hibrit Motor Seçeneği de Var!

 

Youtube Murat Tosun