Hyundai Kona Turbo testim yayında! Sevdim mi? 177 beygir güç üreten Hyundai Kona nasıl?

Hyundai Kona Turbo testi.
Hyundai Kona Turbo testi.

Hyundai Kona Turbo testi, Hyundai Kona Turbo testleri, Hyundai Kona 177 beygir testi, Hyundai Kona 177 beygir testleri, Hyundai Kona testi.

Hyundai Kona Turbo testim yayında! Sevdim mi? 177 beygir güç üreten Hyundai Kona nasıl? Hyundai Kona Turbo testi, Hyundai Kona Turbo testleri, Hyundai Kona 177 beygir testi, Hyundai Kona 177 beygir testleri, Hyundai Kona testi.

Instagram Hesabım

Hyundai Kona Turbo geri döndü. Yeniden Türkiye’de satışa sunulan 177 beygir gücündeki bu canavar Küçük SUV sınıfının ön plana çıkan ve bunu sonuna kadar hak eden modellerinden biri.

Hyundai Kona Tasarım özellikleri nasıl?

Geniş altıgen ızgarası, ızgaranın güçlü imajını pekiştiren ön far grubu, agresif görünümlü LED gündüz sürüş farları gibi detayları sayesinde çarpıcı bir tasarım sunan Hyundai Kona Turbo bu özellikleriyle ön plana çıkıyor. Hyundai Kona modern görünümü ile gelecekten bugüne gelmiş bir tasarım etkisi yaratmayı başarmış modeller arasında yer alıyor. Hyundai Kona’nın tasarımına baktığımız zaman çok ciddi bir şekilde agresif detaylara sahip olduğunu görüyoruz. Devasa havalandırma ızgarası, çekik gözlü ve yine ona eşlik eden büyük aydınlatma elemanlarıyla adeta müsaade edin ben geldim der gibi görünüyor. Katlı tasarım detayları, aydınlatma elemanlarının sivri formlu yapısının yanında devasa bir boyuta da bürünüyor olması onun yüzünü çekici kılan detaylar arasında yer alıyor. Profil görünümünde başarılı ütü izleri ve çamurluk kaplamaları ile iyi görünüyor. Şişkin çamurluk kaplamalarının kullanılması bu tip bir tasarıma çok yakışmış. Bütünü tamamlayan detaylar olarak beğenimizi kazandı. Arka tasarımda da yine çekik gözlü aydınlatma ve ona eşlik eden büyük detayların kullanılması bu bölümden de çekiciliği artırıyor. Arta tarafta da sivri aydınlatmalara yine devasa tasarlanmış aydınlatma elemanları eşlik ediyor.

Honda Civic Sedan LPG testimi okumak isterseniz tüm detaylarıyla yayında! İşte LPG’li Civic Sedan testi!

Hyundai Kona iç mekan özellikleri nasıl?

Hyundai Kona’nın rakiplerinden ayrılmasını sağlayan en önemli konulardan birini yaşam alanı tasarımı oluşturuyor. Kendine has çizgileri kullanıyor olması bizlerin beğenisini kazanan en önemli detaylarından biri oldu. Hyundai Kona’nın yaşam alanına geçtiğiniz zaman, yüksek kaliteli malzemeler, farklı renk seçenekleri ve sürücüye odaklanmış konsol ile karşılaşıyorsunuz. Kontrast dikişlerini ve konsol üzerinde yer alan kaplamaları kırmızı ya da limon yeşili renkleri ile bezeyip kendi aracınızı düzenleme şansına sahip oluyorsunuz. Test sırasında genişlik açısından sürücü ve yolcu kısmında herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Arka tarafta sunulan yaşam alanı konusunda da özellikle baş ve omuz mesafesi konusunda beğenimizi kazandı. Koltukların kalitesi uzun süreli yolculuklar sırasında da rahat ettirecek türden. Hyundai Kona’nın yaşam alanında aradığınız her türlü detayı yerinde buluyorsunuz. Eşya gözlerinin sayısını ve kullanışlılığını da başarılı.

Hyundai Kona Turbo motor özellikleri nasıl?

Hyundai Türkiye bu motor seçeneğinin yeniden Türkiye’de satışa sunulduğunu müjdelediğinde yüzümüzde iddialı bir gülümseme belirdi. Hyundai Kona test aracının motor kaputunun altında 177 beygir güç üreten turbo benzinli bir motor yatıyor. Bu gücü 5500 d/d’de üreten motor 1500 gibi son derece iyi bir devir bandında da 265 Nm gibi yine oldukça iddialı bir tork üretiyor. Yüksek devirlere çıkıldığı zaman oldukça keyifli olan bu turbo benzinli 1.6 litrelik ünite başarılı test sonuçlarını da ortaya koyuyor. 1.6 lt turbo benzinli motorda 7 ileri oranlı DCT çift kavramalı şanzıman sunuluyor. Motorun şanzımanla uyumu oldukça iyi. Açıklanan fabrika verilerine göre 0-100 km/s hızlanma için 7.7 saniye yeterli. Bu hızlanma karakteri onu sınıfının en iddialılarından biri yapmaya yetiyor. Yapmış olduğumuz performans testleri sırasında bu sonuçlara ulaşma kabiliyeti konusunda çok istekli olduğunu gördük. Fabrika verilerine göre ortalama tüketim 6.2 litre olarak açıklanıyor. Yapmış olduğumuz 100 km karma yol şartlarındaki tüketimde 7.9 litre gibi bir tüketim sonucuna ulaştık.

1.000 TL’den başlayan taksitlerle ikinci el araç satmaya başladılar! Bu kampanya çok konuşulur!

Hyundai Kona konfor ve yol tutuş özellikleri nasıl? Hyundai Kona Turbo testi.

Hyundai Kona Turbo’nun test boyunca sürüş güvenliği ve sürüş konforu açısından önemli bir sıkıntısı olduğunu gözlemlemedik. Sürüşü olumsuz etkileyecek herhangi bir durumla karşılaşmadık. İzine sadık kalmayı başaran, verdiğiniz komutlara sadık kalan bir otomobil olduğunu test süresince bizlere ispatladı. Herhangi bir sıkıntı olması durumunda elektronik yardımcıların zamanlaması da son derece iyiydi. Kona, sürüş karakteri açısından Hyundai’nin geldiği başarılı noktayı da bizlere göstermiş oldu. Viraj dönüş kabiliyeti açısından kabiliyetli ve kendine güvenen bir araç olarak notlarımız arasında yerini aldı. Yaptığımız testlerde virajları zorlanmadan dönerken aynı zamanda güven de duyduk. Biraz sert ayarlara sahip süspansiyon sisteminin kullanılması konfordan çalmış diye düşünüyorduk. Yaptığımız uzun süreli yolculukların ardından konfor konusunda da bir eksiği olmadığını gördük.

Hyundai Kona EuroNCAP çarpışma testi nasıl?

Hyundai Kona, EuroNCAP çarpışma testinden beş yıldız alarak ayrılmış modellerden biri. EuroNCAP tarafından Hyundai Kona 2017 yılında teste alınmış. Hyundai Kona Turbo yetişkin yolcu güvenliğinden yüzde 87, çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 85, yaya güvenliğinden yüzde 62 puan almış. Güvenlik yardımcılarının aldığı puansa yüzde 60.

Hyundai Kona Turbo Yorumlarım nasıl? Hyundai Kona Turbo testi.

Küçük SUV sınıfında Hyundai Kona’nın turbo 177 HP seçeneği ile yeniden satışa sunulması çok iyi bir karar oldu. Otomobil tutkunları tarafından 177 HP özelliğiyle adını sıklıkla duyduğum bir SUV olan Kona, dikkatleri üzerine çekme konusunda hiç sıkıntı yaşamıyor. Karakteristik tasarımı ve yaşam alanı detaylarını güçlü performansıyla destekleyerek ön plana çıkıyor.

Hyundai Kona Turbo Teknik Özellikleri nasıl?

Motor: 1.6 lt /Motor Hacmi: 1591 cc / Silindir Adedi: 4 /Maksimum Güç: 177 HP/ Maksimum Tork: 265 Nm

Hyundai Kona Turbo Modelinin Performans Verileri
0-100 km/s Hızlanma: 7.7 sn / Maksimum Hız: 210 km/s

Hyundai Kona Turbo Frenleri
Ön: Hava kanallı disk /Arka: Disk

Hyundai Kona Turbo Yakıt Tüketimi Miktarı
Yakıt Türü: Benzin Şehir İçi: 6.9 lt/100 km/ Şehir Dışı: 5.8 lt/100 km /Karma: 6.2 lt/100 km / Test: 7.9 lt/ 100 km / CO2 Emisyonu: 142 gr/km

Hyundai Kona Turbo Boyutlar
Uzunluk: 4165 mm /Genişlik: 1800 mm /Yükseklik: 1565 mm /Dingil Mesafesi: 2600 mm

Hyundai Kona Turbo Bagaj kapasitesi
361 lt /Yakıt Depo Kapasitesi: 50 lt /Boş Ağırlık: 1387 kg Lastik Boyutu: 235/45 R18

Yeni Hyundai Elantra Türkiye’de Ne Zaman Satılacak? Elantra Hibrit Kaç Beygir Güç üretiyor?

Hyundai Kona Turbo testi.

Hyundai Kona Turbo testi
Hyundai Kona Turbo testi