Porsche Taycan 4S 530 HP Güç Üretiyor!

Porsche Taycan 4S Tanıtıldı
Porsche Taycan 4S Tanıtıldı

Porsche Taycan 4S Tanıtıldı, Porsche Taycan 4S Yorumları, Porsche Taycan 4S Özellikleri, Porsche Taycan Satış Tarihi, Elektrikli Porsce Çıktı, detayları haberde. Porsche, geçen ay tanıttığı Taycan modelinin Turbo ve Turbo S versiyonlarının ardından üçüncü versiyonu olan Taycan 4S modelini gözler önüne serdi. Porsche Taycan 4S Tanıtıldı.

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Porsche Taycan 4S modeli “Performance Battery” bataryası ile 530 HP, “Performance Battery Plus” bataryası ile ise 571 HP güç üretiyor. Her iki batarya türünde de durma halindeki standart pozisyonundan 100 km/s’ye 4,0 saniyede çıkıyor ve 250 km/s azami hıza ulaşıyor. “Performance Battery” batarya ile 407 kilometreye kadar ve “Performance Battery Plus” batarya ile 463 kilometreye kadar menzil sağlanıyor. Böylece, mevcut Taycan modelleri arasında en yüksek menzil değerine ulaşılmış olunuyor.

[irp posts=”8972″ name=”Turkcell Dergilik uygulamasından Araba Habercisi Dergisi’nin Kasım Sayısı’nı okuyabilirsiniz”]

Porsche Taycan 4S Yorumları!

Yeni 4S modeli de Taycan’ın spor otomobillere özgü nefes kesen ivmelenme, çekiş gücü ve sürekli kullanılabilir olağanüstü motor gücü gibi güçlü karakteristik özelliklerine sahip bulunuyor. Arka dingilde üzerindeki sürekli mıknatıslı senkron motorun aktif uzunluğu 130 milimetre olup Taycan Turbo ve Taycan Turbo S modellerindeki ilgili motor bileşeninden tam 80 milimetre daha kısadır. Taycan 4S’in ön dingilinde kullanılan darbe kontrollü invertör 300 ampere kadar, arka dingildeki invertör ise 600 ampere kadar çalışıyor.

Porsche DNA’sını yansıtan dış tasarım!

Araç, Porsche’nin kolayca ayırt edilen tasarım DNA’sının izlerini taşıyor. Önden bakıldığında, oldukça geniş ve düz görünüyor ve hatları oldukça belirgin kanatlar göze çarpıyor. Arka tarafta aşağı doğru eğime sahip spor görünümlü tavan hattı ise Taycan’ın silüetini şekillendiriyor. Keskin hatlı yan kısımlar da otomobilin karakteristik özellikleri arasında bulunuyor. Şık iç tasarım, çekik arka C sütunu ve belirgin kanat omuzları markanın alışılageldik özelliklerinden biri olarak otomobilde keskin bir arka bölümün ortaya çıkmasını sağlıyor. Arka kısımdaki LED stop aydınlatmasına entegre cam efektli Porsche logosu gibi yenilikçi öğeler de dikkat çekiyor.

Taycan’ın Turbo ve Turbo S modellerine göre farklı özellikleri arasında aerodinamik olarak optimize edilmiş 19 inç Taycan S Aero jantları ve kırmızıya boyanmış fren kaliperleri bulunuyor. Yeni geometriye sahip ön alt panel, yan eşikler ve siyah arka difüzör görsel anlamda otomobilin daha iyi ayırt edilmesini sağlıyor. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus – Porsche Dinamik Far Sistemi) dahil olmak üzere LED farlar standart olarak sunuluyor.

Porsche şasi sistemleri özellikleri neler?

Porsche Taycan şasisi için merkezi ağlı bir kontrol sistemi kullanıyor. Entegre Porsche 4D-Şasi Kontrol sistemi tüm şasi sistemlerini gerçek zamanlı olarak analiz ve senkronize ediyor. Taycan 4S modelinde elektronik amortisör kontrol sistemi PASM (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi) dahil üç odacıklı teknolojiye sahip adaptif hava süspansiyonu standart olarak sunuluyor.
Taycan 4S’in ön dingilinde altı pistonlu ve dahili havalandırmalı dökme demir fren disklerine sahip sabit kaliper frenleri bulunuyor. Fren diski çapı ön dingilde 360 milimetre, arka dingilde ise 358 milimetredir. Arka dingilde dört pistonlu frenler kullanılıyor ve fren kaliperleri kırmızıya boyalı halde sunuluyor.

Taycan 4S modelinin, Haziran 2020 tarihinde Türkiye’de Porsche Merkezleri’ne gelmesi bekleniyor.

Porsche Taycan 4S Tanıtıldı. Araba Habercisi Dergisi.

Kim Demiş Kadınlar Arabadan Anlamaz Diye! Mazda3 Rakiplerini Geçti Kadınların Sevgilisi Oldu!