Artık Yerli Üretim değil! Yeni Ford Tourneo Courier artık ithal bir ticari araç olarak Türkiye’ye geliyor!

Yeni Ford Courier ne zaman geliyor?

Yeni Ford Tourneo Courier Eylül ayından itibaren yollara çıkmaya hazırlanıyor! Yine Ford Otosan üretiyor ama Türkiye’de değil! Artık Yerli Üretim değil! Yeni Ford Tourneo Courier artık ithal bir ticari araç olarak Türkiye’ye geliyor! Yeni Ford Courier ne zaman geliyor?

ORTALIK SATILIK İKİNCİ EL ARABA DOLDU

Hafif ticari araç üretiminde Fiat Doblo’nun ardından Ford Courier modeline de veda ettik. Artık ithal bir araç olarak satılacak olan Ford Courier son çeyrekte Türkiye’de satışa sunulacak. Türkiye üretimi devam etse gelecek yıl elektrikli hafif ticari araç versiyonunu da biz üretiyor olacaktık.

Geliştirme, tasarım ve mühendislik süreçlerinde Ford Otosan imzası taşıyan yeni E-Tourneo Courier, Ford’un 2035 yılına kadar Avrupa’daki tüm araç satışlarında sıfır emisyona ulaşma ve tam elektrikli portföye sahip olma hedefinde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. SUV’den ilham alan çarpıcı görünümüyle öne çıkan kompakt, beş koltuklu ve çok amaçlı E-Tourneo Courier, sıfırdan yaratılan tam elektrikli tasarımıyla maksimum iç hacim ve kullanışlılık sunuyor. E-Tourneo Courier, Ford Pass deneyimi ile bağlanabilirliği, gelişmiş dijital özellikleri ve kablosuz güncellemeleri ile elektrikli araç deneyimini farklı bir boyuta taşıyor.

Tourneo Courier ilk olarak 2023 son çeyrekte benzinli manuel & otomatik modelleriyle pazara sunulurken, 100% elektrikli E-Tourneo Courier, 2024 yılının ikinci yarısından itibaren Ford Otosan’ın Romanya’daki Craiova fabrikasında üretilecek ve 2024 sonunda satışa sunulacak. Ford CEO’su Jim Farley, “E-Tourneo Courier gibi heyecan verici yeni araçlar Ford’un Avrupa’daki geleceği. Elektrikli, eğlenceli ve macera ihtiyacından besleniyor. Yeni tam elektrikli çok amaçlı aracımız, müşterilerimiz için bağlantılı, vazgeçilmez araçlar sunmak üzere yaptığımız küresel yatırımın en son göstergesi” dedi.

Bireysel ikinci el araç satışında şüphe varsa 1 araç satışına da inceleme yapılıyor! Cezası 300 bin TL!

Araba Habercisi Eylül 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Eylül 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi aşağıdaki bağlantılardan görebileceğiniz gibi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Yeni Ford Courier ne zaman geliyor?

Yeni Ford Courier ne zaman geliyor?

Yeni Ford Courier ne zaman geliyor?

OTOMOTİV GAZETE SAYFASI

Otomotiv Gazete Sayfaları 2 Ekim 2023

Yeni Hyundai Kona 2023

ARABA HABERCİSİ EYLÜL EKİM SAYISI

Araba Habercisi Dergisi Eylul 2023 kapak web

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba