Yeni Mazda3 Çarpışma Testinden 5 Yıldız Aldı! Sen Ne Güzel Bir Arabasın Mazda3!

Yeni Mazda3 EuroNCAP Çarpışma Testi
Yeni Mazda3 EuroNCAP Çarpışma Testi

Yeni Mazda3 Çarpışma Testinden 5 Yıldız Aldı! Sen Ne Güzel Bir Arabasın Mazda3! Yeni Mazda3 EuroNCAP Testi

Araba Dergisi, Araba Testi, Araba Testleri, Araba Sürüşleri, Araba Yorumları, Araba Yenilikleri

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

EuroNCAP tarafından yapılan çarpışma testlerinin son konuklarından birisi Yeni Mazda3 oldu. Tasarımıyla kendisine hayran bırakan Yeni Mazda3 çarpışma testinden de en yüksek puanlardan birini aldı ve güzelliğinin yanında güvenli bir araba olduğunu da ispatladı.

[irp posts=”4567″ name=”Araba Habercisi Dergisi Mayıs 2019 Sayısı Turkcell Dergilik’te İndirme Linki Haberde!”]

Bağımsız test kuruluşu olan EuroNCAP yeni arabaların neredeyse tamamını test aldı. Bu teste konuk olan araçlardan birisi yeni Mazda3 oldu. Mazda3 bu testin ardından 5 yıldız almayı başardı. Mazda3 yetişkin yolcu güvenliğinden müthiş bir puan olan yüzde 98 aldı. Mazda3’ün çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 87, yaya güvenliğinden yüzde 81 ve güvenlik yardımcılarından aldığı puansa yüzde 73 oldu.

Yeni Mazda3 Test
Yeni Mazda3 EuroNCAP Çarpışma Testi
Yeni Mazda3 Test
Yeni Mazda3 EuroNCAP Çarpışma Testi
Yeni Mazda3 Test
Yeni Mazda3 EuroNCAP Çarpışma Testi

Yeni Mazda3’ü İlk Gördüğümde Ne Yazmıştım?

Aslına bakarsanız bu bir haber yazısı falan değil. Son dönemlerde karşıma çıkan en iyi tasarımlardan birini siz dostlarımla paylaşmak istedim.

Dediğim gibi dostlar aslında bu bir haber değil. Yani haber değeri var ama ben sizlerle kendi yorumumu paylaşmak istedim. Son dönemlerde sıradanlaşan araba tasarımlarına inat Mazda müthiş bir iş çıkarmış. Kompakt HB otomobil sınıfında yer alan modeli Mazda3’ün profil tasarımına bakar mısınız?

Yok artık Mazda! Bu adamlar tasarım konusunda çıldırdı. Bu aracın bu tasarım özellikleriyle yollara çıkacak olması heyecanımın en büyük nedeni. Profil görünümü ve tasarım konusunda hiç tartışmasız son dönemlerde gördüklerim arasında en iyilerden biri. Sıradan tasarımlara inat iyi ki varsın Mazda…

[irp posts=”3800″ name=”Audi A7 Sportback 50 TDI Quattro Testim Youtube MSE Medya Kanalında Yayında!”]

Yeni Opel Corsa Ortaya Çıktı! Yenilenmesiyle En İddialı Opel Corsa Olarak Satılacak!

Araba Habercisi Dergisi

Yeni Mazda3 EuroNCAP Çarpışma Testi, Yeni Mazda3 Test, Araba Testi, Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Sürüşleri, Araba Yorumları, Otomobil Testleri, Otomobil Sürüşleri, Çarpışma Testleri

Youtube Murat Tosun