Nissan’ın SUV Modellerinde CTV Şanzıman Gitti DCT Çift Kavrama Geldi! Yeni Turbo Motor İddialı!

Nissan SUV Yeni Şanzıman
Nissan SUV Yeni Şanzıman

Nissan X-Trail modeli iki yeni motor seçeneği sunacak. Sunacağı yeni seçeneklerle, azalan karbon emisyonu ile çevreyi, artan yakıt ekonomisi ile de cebinizi koruyacak. Nissan’da bu değişimli CVT şanzıman yerine DCT çift kavramalı şanzımana bırakıyor. Nissan SUV Yeni Şanzıman

Araba Dergisi, Araba Test, Araba Yorum, Araba Haber, Araba Sürüş, Kullanılmış Araba, Sahibinden Araba, İkinci El Araba, Nissan Haber, Nissan Yorum, Nissan Yenilik

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Benzinli ve dizel olmak üzere iki yeni motor seçeneğine kavuşacak olan Nissan SUV modelleri, manuel veya otomatik şanzıman ile tercih edilebilecek. Kullanılacak olan otomatik şanzıman ise tamamen yenilenmiş otomatik DCT şanzıman olacak. CVT şanzıman devri böylelikle kapanacak gibi görünüyor.

Yeni Opel Corsa Ortaya Çıktı! Yenilenmesiyle En İddialı Opel Corsa Olarak Satılacak!

Önden çekiş ve dört çeker seçenekleri sunan X-Trail doğa sürüşleri yapmayı seven ailelerin favori modellerinden biri. Nissan Avrupa Genel Müdürü Jean-Phillippe Roux yaptığı açıklamada, ‘Yeni motor seçeneklerimizle beraber X-Trail her zamankinden daha iyi. Hangi macerayı aradığınız hiç önemli değil, X-Trail sizin için üretildi’ dedi.

X-Trail’in yeni dizel motoru 1.7 litre ve 150 beygir güç sunuyor. Önden çekiş ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle tercih edilebilecek motorda 6 ileri manuel şanzımana yer verilmiş. Bu motor seçeneği tahmin edeceğiniz gibi ülkemiz yollarına hacimden dolayı çıkmaz.

Yeni benzinli motor seçeneğinde ise 1.3 litrelik turbo üniteyle birlikte 160 beygirlik güç elde ediliyor. Sadece önden çeker seçeneğiyle sunulacak motor, DCT otomatik şanzımana sahip. Bu motor seçeneğiyle birlikte X-Trail artık daha dinamik bir yapıya bürünmüş durumda. Motor hacminden dolayı vergi dilimlerinde altta yer alacak olan bu motor seçeneğinin, ülkemizde en popüler seçenek olacağını düşünüyoruz. Bu motor seçeneği lider Nissan Qashqai’de de görev yapacak.

Nissan X-Trail sunduğu 5 koltuklu ve 7 koltuklu seçenekleriyle macerasever ailelerin sevdiği modellerden. 4×4 sistemiyle off-road sürüşlerinde oldukça rahat ilerleyebilen X-Trail sunduğu çok yönlü yapısıyla kullanıcılarının gönlünde yer edinmiş durumda. 2 tona kadar çekme kapasitesiyle de römork veya karavan da çekme kapasitesine sahip.

[irp posts=”3901″ name=”Elektrikli Arabamı Nerede Şarj Ederim Korkusunu Ford Ortadan Tamamen Kaldırıyor!”]

Nissan SUV Yeni Şanzıman

Araba Habercisi Dergisi

Murat Tosun Audi A7 Sportback Testi

Nissan XTrail Yeni Motor, Nissan Yorum, Nissan Haber, Araba Dergisi, Araba Test, Araba Haber, Araba Yorum, Kullanılmış Araba, Sahibinden Araba

Youtube Murat Tosun