Yeni Porsche Taycan’ın İç Tasarım Detayları Açıklandı! Bu Elektrikli İddialı Geliyor!

Yeni Porsche Taycan İç Tasarımı Açıklandı
Yeni Porsche Taycan İç Tasarımı Açıklandı

Yeni Porsche Taycan İç Tasarımı Açıklandı. Porsche’nin ilk elektrikli spor otomobili Taycan iç tasarımında geleneksel Porsche tasarımını dijital ve sürdürülebilir bir şekilde gününümüze taşıyor. Yeni Porsche Taycan İç Tasarımı Açıklandı.

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

4 Eylül tarihine Dünya lansmanı yapılacak Elektrikli Taycan ile yeni bir döneme giren Porsche, tamamen elektrikli ilk spor otomobiliyle iç tasarım konusunda da belirleyici. Geleneksel tasarım detaylarının yeniden yorumlanarak dijital çağa uygun hale getirildiği Taycan’da, markanın klasik tasarım detayları, yeni bir kullanıcı tecrübesiyle birleştirilmiş ve sadeliğiyle de daha etkileyici hale getirilimiş.

1963 Porsche 911’den ilham alan ön konsol kullanıldı!

Taycan’ın ön konsolu, 1963 model orijinal 911’in ön konsolundan ilham alınarak tasarlanmış. Açık ve tamamen yenilenmiş yapısıyla yeni bir dönemin başlangıcını işaret eden Taycan’ın kokpiti, bariz bir şekilde sürücü odaklı, sade, minimalist ve modern bir şekilde tasarlanmış. Kontrol tuşları hem kolaylıkla kullanılabiliyor, hem de dikkat dağıtmıyor. Bağımsız ve kavisli gösterge paneli, ön konsolun en üst kısmına yerleştirilmiş. Sürücü odaklı panelde, sürüş için gerekli olan bilgilerin görüş alanı içinde kalması sağlanmış.

2020 Porsche Taycan 16,8 inclik gösterge paneli özellikleri.

Yenilikçi gösterge paneli, Porsche’nin tipik özelliği olan yuvarlak hatlara sahip ve kavisli 16,8 inçlik bir ekrandan oluşuyor. Kapak kullanılmamış olması, yüksek kalite akıllı telefonları ve tabletleri andıran hafif ve modern bir stil benimsenmesini sağlamış, polarizasyon filtresi ile de yansımanın önüne geçilmiş.

Sürücülere gösterge paneli için dört gösterge modu sunulmuş:

• Klasik mod : Porsche’ye özgü yuvarlak hatlı göstergeleri içeren bu modda, Güç göstergesi, orta paneldeki devir saatinin yerini almış.
• Harita modu : Ortadaki güç göstergesi yerine bir harita görüntüsü eklenmiş.
• Tam Harita modu : Bilinçli olarak yuvarlak göstergeler kaldırılmış ve yerlerine tüm ekranı kaplayan bir navigasyon haritası eklenmiş.
• Sade mod : Minimalist bir ok ile yalnızca hız, trafik işaretleri ve navigasyon gibi sürüş için esas olan bilgilere yer verilmiş.

Yeni Porsche Taycan İki farklı direksiyon seçeneği sunuyor.

Hafif bir görüntüye sahip olan direksiyonun iki model seçeneği bulunuyor. Porsche, sade direksiyona ek olarak, renkli parçalar da ilave edilebilen GT spor direksiyon opsiyonunu da sunuyor. Vida başlarının gözle görülebilir olduğu ayırt edici bir tasarıma sahip olan direksiyon, farklı sürüş modları arasından seçim yapmak için Porsche’nin tipik yuvarlak hatlı anahtarını da bünyesinde bulunduruyor.
Ön konsolun üst ve alt kısımları aracın eni boyunca bir kanat gibi açılıyor. 10,9 inçlik merkezi bilgi ve eğlence göstergesi ile tercihe bağlı yolcu göstergesi, birlikte siyah panel görünüşüne sahip entegre bir cam bant oluşturarak iç tasarımla görsel uyum sağlıyor.
Tüm kullanıcı arayüzleri Taycan için yenilenmiş. Geçiş anahtarları ve düğmeler gibi geleneksel donanım kontrollerinin sayısı ciddi şekilde azaltılmış. Dokunmatik kullanım ve “Hey Porsche” komutuna cevap veren ses sistemi ile kontrol akıllı ve sezgisel hale getirilmiş.

Porsche Taycan Ön koltuktaki yolcuya özel ekran.

Taycan’ın Porsche Aktif Stabilite Yönetimi (PASM) gibi sürüş sistemleri merkezi ekran kullanılarak doğrudan erişimle ayarlanabiliyor. Sürücü net bir biçimde yapılandırılmış ve özelleştirilebilir ana ekran ile tüm uygulamalara hızlı bir şekilde erişebiliyor. Bu uygulamalar arasında navigasyon, telefon, medya, konfor ve Porsche Connect bulunuyor. Optimize ses kontrolü sayesinde sürücüler istenen fonksiyona daha da hızlı erişebiliyor. Bir ilk olarak, Taycan’ın ön koltuğunda oturan yolcular, sürücünün dikkatini dağıtmadan ayarları değiştirebilmelerine imkan tanıyan, kendilerine ait bir dokunmatik ekrana da sahip olacak.

Porsche’nin Tamamen Elektrikli Modeli Taycan 200’e 12 Saniye Olmadan Çıkıyor!

Yeni Porsche Taycan İç Tasarımı Açıklandı. Araba Habercisi Dergisi.

[irp posts=”7175″ name=”Opel Combo’yu Test Etmek İsterseniz Opel Türkiye Aracı Kapınıza Gönderiyor!”]

Benzin mi? Dizel mi? Hibrit mi? LPG mi? Kullanıcının Nabzını Tutuyoruz!

Youtube Murat Tosun