Yeni Opel Corsa Test izlenimlerimi yazdım! 7 Başlıkta Opel Corsa’nın Dikkatimi Çeken Özellikleri Neler?

Opel Corsa Testi.
Opel Corsa Testi.

Opel Corsa Test Sürüşleri, Opel Corsa Testleri, 2020 Opel Corsa Test Sürüşü, Yeni Opel Corsa Test Sürüşü, Opel Corsa Özellikleri Neler? Opel Corsa Testi.

7 Başlıkta Opel Corsa’nın Dikkatimi Çeken Özellikleri Neler? Opel Corsa Eylül Fiyat Listesi Nasıl? Opel Corsa Fiyat Listesi Eylül, Opel Corsa Fiyatları Eylül. Opel Corsa Test Sürüşleri, Opel Corsa Testleri, 2020 Opel Corsa Test Sürüşü, Yeni Opel Corsa Test Sürüşü, Opel Corsa Özellikleri Neler? Opel Corsa Testi.

Instagram Hesabım

Yeni Opel Corsa yerini aldığı modele göre iki üç sınıf yukarıya çıkmış olarak ülkemizde satışa sunuldu. Motor seçenekleri bizlerin beklentisini karşılayacak seviyede.

7 Başlıkta Opel Corsa’nın Dikkatimi Çeken Özellikleri Neler?

130 Beygir güç üreten turbo motor iddialı
8 ileri otomatik şanzıman ekonomik tüketim demek.
Sürüş modları Corsa’nın karakterini değiştiriyor.
6 havayastığı standart donanım olarak sunuluyor.
Tasarım detayları kaliteli ve dikkat çekici.
Süspansiyon sistemi konfor konusunda uzman.
Son dönemlerin en iyi Küçük HB modellerinden.

Opel Corsa Tasarım Özellikleri nasıl?

Eski nesline göre yeni Opel Corsa iki üç sınıf yukarıya çıkan bir araba olmuş durumda. Tasarım hem modern beklentileri karşılıyor hem de bakışları üzerine çekme konusunda son derece başarılı. Onu test ettiğimiz süre boyunca diğer araba kullanıcılarının bakışlarından bunu net bir şekilde anladık. Park halinde yanımıza gelerek onunla ilgili soru soranların sayıları da bir hayli fazla oldu. Yüz tasarımı açısından dikkat çekici bir araç olmuş. Hatta bir üst sınıfa gönderme yapacak kadar meydan okuyucu. Profil detayları ön tasarımdan aldığı iddialı olma özelliğini çok rahat bir şekilde arka tarafa doğru taşıyor. Güçlü görünen detayların sayısı oldukça fazla. Güçlü kapı çizgileri profilden bakıldığında etkileyici bir araba görmenizi sağlıyor. Arka kapılar belki biraz daha büyük olabilirmiş diye düşününler oldu. Ancak dinamik bir tasarım için bize göre iyi bir uygulama olmuş. Yeni Opel Corsa’nın arka tasarımında spoiler ve dışarı doğru çıkık tasarlanan tampon tasarımının uyumu çok iyi. Hatta ön tarafından daha çekici görünen bir arka tasarımı olduğunu söyleyenler bile oldu.

Audi A7 Sportback Test Sürüş İzlenimlerimi yazdım! A7 Sportback bu dünyaya ait değilmiş gibi!

Opel Corsa İç Mekan Özellikleri nasıl? Opel Corsa Testi.

Opel, PSA Grubu bir marka olmasının ardından otomobillerinde bu değişim kaçınılmazdı. Yeni Opel Corsa’nın yaşam alanını ilk kez görenler onun bir Peugeot modeli olduğunu bile düşündü. Bu kaçınılmaz bir durum. Hem maliyetleri azaltmak hem de eldeki iyileri kullanmak artık tüm otomotiv sektörünün ortak fikri olmuş durumda. Farklı tipte olan vites konsolu bu bölümde önemli bir kullanım alanı ortaya çıkarılmasını sağlamış. Vites kolunun kullanımı ilk etapta alışkanlık gerektiriyor ama bu duruma kısa bir süre içinde uyum sağlanıyor. Üst donanım seçeneğinde sunulan müzik sisteminin kalitesi bizi etkileyen en önemli detaylardan oldu. Kendinizi bir konser salonunun ortasında hissedebileceğiniz kadar iyi. Dijitalleşen yaşam alanında kullanım açısından önemli bir sıkıntı yaşamadık. Cam tavanlı versiyonun da getirdiği önemli etkiyle yaşam alanı ferahlığı oldukça iyiydi. Görüş açıları konusunda da ciddi bir sıkıntı yaşamadık. Geri görüş kamerası ve park yardımcıları iyi çalışıyor. İlk etapta ideal sürüş pozisyonunun bulunması konusundaysa biraz sıkıntı yaşanıyor ama sonrasında alışılıyor.

Peugeot 3008 GT-Line Test Sürüş İzlenimlerimi yazdım! Bu test 1.6 lt dizel otomatik ikinci el testidir!

Opel Corsa Motor Özellikleri nasıl? Opel Corsa Testi.

Yeni Opel Corsa motor ve şanzıman seçenekleri açısından yeterli olanı rahatlıkla sunuyor. Yeni Corsa Türkiye’de 1.2 litre 75 HP ve 5 ileri manuel şanzımanla giriş versiyonunu sunuyor. 1.2 Turbo benzinli ünitenin 100 ve 130 HP olmak üzere iki seçeneği bulunuyor ve bu seçenekler 8 ileri otomatik şanzımanla satın alınıyor. 1.5 Turbo Dizel 102 HP seçenekse 6 ileri manuel şanzımanla Türkiye’de satılıyor. Test otomobilinde 1.2 Turbo Benzinli 130 HP güç ve 230 Nm tork üreten seçenek görev yapıyordu. Bu motorun performansı ve çekiş kabiliyeti yüksek. Biraz daha para ödeyebilirim diyenler için tavsiye edebileceğimiz bir ünite. 8 ileri otomatik şanzıman ile birlikte satılıyor olması hem performans hem de ekonomik tüketim için iyi bir özellik. Peugeot modellerinden tanıdığımız bu şanzıman iyi çalışıyor ve ekonomik tüketimler için hızlı bir şekilde en üst vitese tırmanıyor. Bu sayede devir bandını istenen şekilde altta tutarak tüketimin olabildiğince minimum seviyede kalmasını sağlıyor. Performanslı kullanım istendiğinde de Yeni Opel Corsa’yı yolların hızlı çocuklarından birine döndürüyor. Açıklanan fabrika verilerine göre 0-100 km/s hızlanması 8.7 saniye. Buna zorlanmadan ulaşacağını net bir şekilde ortaya koyuyor. Yakıt tüketimi açısından Eko modu seçerek yapacağınız kullanımlar sonrasında 6 litre civarlarında tüketim sonuçlarına ulaşıyor.

Volkswagen T-Roc Test Sürüş İzlenimlerimi yazdım! VW T-Roc ilk doğum anında hayata 2-0 önde başladı!

Opel Corsa Konfor ve Yol Tutuş Özellikleri nasıl?

Yeni Opel Corsa’nın süspansiyon sistemi konfor konusunda gerçek bir usta olmuş. Küçük HB sınıfının en iyi süspansiyon sistemlerinden biri. Darbe emiş konusunda çok iyi çalışan süspansiyon sistemi Yeni Corsa’nın içinde olan herkes için yüksek konfor sunuyor. Şehir içi kullanımlar sırasında son derece sessiz bir kabin içi de yeni Corsa’nın en önemli artılarından biri. Bu özelliği yüksek hızlı otoyol kullanımları sırasında da koruyor. Bu sırada motordan tatlı tatlı bir performans sesi onu kullanırken biraz keyif almanızı da sağlıyor. Süspansiyon sistemi sadece konfor için değil güvenli sürüş için de kilit bir rol oynuyor. Hem konfor hem de güvenlik bir arada oldukça iyi. Yaptığımız yol tutuş testlerinde hiç sorun yaşatmadan güvenli bir şekilde yoluna devam etmeyi bildi. Sport, normal ve eko mod seçeneklerine sahip olan Yeni Opel Corsa bu seçeneklerin hakkını da göstermelik olarak değil tam olarak veriyor. Biraz fazla yakayım ama keyif alayım diyorsanız sport modu denemenizi tavsiye ederiz. Eko modu seçtiğinizdeyse gaz tepkilerinin değişimine inanamayacaksınız.

Opel Corsa EuroNCAP test sonucu nasıl? Opel Corsa Testi.

Yeni Opel Corsa 2019 yılında Euro NCAP testine alındı ve bu testten 4 yıldız aldı. Yeni Corsa yetişkin yolcu güvenliğinden yüzde 84, çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 86 ve yaya yolcu güvenliğinden de yüzde 66 puan aldı. Araç güvenlik yardımcılarından da yüzde 69 aldı.

Hyundai Kona Turbo testim yayında! Sevdim mi? 177 beygir güç üreten Hyundai Kona nasıl?

Opel Corsa Yorumlarım nasıl?

Bu sıralar bir araba satın alacak olsam Yeni Opel Corsa satın alabileceklerim listesinde çok rahat yer alır. Kolay kullanılan karakteri ve yüksek konforu benim için önemli bir artı oldu. Güvenlik yardımcılarının başarılı çalışma karakteri ve altı havayastığını standart donanımda sunuyor olması beni ona doğru çekerdi.”

Yeni Opel Corsa 1.2 130 HP AT-8 Teknik Özellikleri nasıl? Opel Corsa Testi.

Motor: 1.2 lt /Motor Hacmi: 1199 cc / Silindir Adedi: 3 /Maksimum Güç: 130 HP/Maksimum Tork: 230 Nm

Yeni Opel Corsa 1.2 130 HP AT-8 Performans Verileri
0-100 km/s Hızlanma: 8.7 sn / Maksimum Hız: 208 km/s

Yeni Opel Corsa 1.2 130 HP AT-8 Frenleri
Ön: Hava kanallı disk /Arka: Disk

Yeni Opel Corsa 1.2 130 HP AT-8 Yakıt Tüketimi Miktarı
Yakıt Türü: Benzin Şehir İçi: 5.4 lt/100 km/ Şehir Dışı: 4.0 lt/100 km /Karma: 4.5 lt/100 km / Test: 6.0 lt/ 100 km / CO2 Emisyonu : 85 gr/km

Yeni Opel Corsa 1.2 130 HP AT-8 Boyutlar
Uzunluk: 4060 mm /Genişlik: 1765 mm /Yükseklik: 1433 mm /Dingil Mesafesi: 2538 mm

Yeni Opel Corsa 1.2 130 HP AT-8 Bagaj kapasitesi
309 lt /Yakıt Depo Kapasitesi: 44 lt /Boş Ağırlık: 1233 kg Lastik Boyutu: 205/45 R17

1.000 TL’den başlayan taksitlerle ikinci el araç satmaya başladılar! Bu kampanya çok konuşulur!

Opel Corsa Testi
Opel Corsa Testi